"Česko je bezpečnou zemí," znělo při zahájení Regiontour

 MES7307Zástupci krajů České republiky se sjeli do Brna, aby na veletrzích zvali příchozí na návštěvu jejich regionů. Veletrh nazvaný Regiontour je projektem na podporu domácího cestovního ruchu i na zvýšení počtu cizinců, kteří ČR zvolí za své místo pro dovolenou. Regiontour byl zahájen dnes a potrvá až do neděle 17. ledna.

Veletrh Regiontour představuje krásy jednotlivých regionů Česka. V loňském roce ho navštívilo přes 31 tisíc návštěvníků a vystavovalo na něm přes tisíc firem. „V současné době turistický ruch představuje zhruba 3 procenta HDP a zaměstnává téměř 5 procent občanů. Turistický ruch je perspektivní oblastí a může do určité míry nahradit obory, které jsou dnes v útlumu. Zejména mám na mysli hornictví,“ řekl při zahájení veletrhu předseda Senátu ČR Milan Štěch.

Podle posledních údajů rostou počty lidí, kteří si k dovolené vybírají tuzemské destinace místo zahraničních. „Ministerstvo pro místní rozvoj vidí velký význam v propojení regionální politiky a cestovního ruchu. Cestovní ruch je ekonomické odvětví, které bychom rádi dále rozvíjeli. Česká republika jako turistická destinace nabírá na síle v kontextu dění ve světě. ČR je v současnosti desátá nejbezpečnější zemí světa. Na to bychom měli postavit i její propagaci,“ uvedla náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Agentura Czech Tourism se v letošním roce zaměří také na připomenutí 700. výročí od narození Karla IV.

Hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek vyzval návštěvníky veletrhu, aby více cestovali po Česku. „Domnívám se, že právě díky bezpečnosti se stane domácí turistika mnohem více vyhledávanou a v příštích letech budou domácí i zahraniční turisté volit právě proto, že se zde budou cítit bezpečně. Rád bych také motoristické fanoušky vyzval, aby začali kupovat lístky na Velkou cenu silničních motocyklů,“ prohlásil hejtman Hašek. Připomněl tak založení spolku města Brna a Jihomoravského kraje, který má v příštích pěti letech zajistit pořádání Grand Prix ČR na Masarykově okruhu. Lukáš Zitka

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji