Pardubický a Královéhradecký kraj se spojí

podpisPardubický a Královéhradecký kraj vytvoří jeden celek nazvaný Východní Čechy. Alespoň tedy při propagaci turistického ruchu v obou regionech. V půlce ledna stvrdili dohodu podpisem memoranda oba hejtmani Martin Netolický i Lubomír Franc. První akcí, na které oba kraje vystupovaly pod společnou značkou, byl brněnský Regiontour. Společnými silami budou oba regiony vydávat i turistické noviny.

 

Jednotná propagace obou krajů má podpořit zejména vztah k zahraničním trhům, nebo lepší vzájemnou koordinaci projektů. Jedním z konkrétních příkladů, jak to bude vypadat, je společná prezentace na veletrzích a dalších propagačních akcích. Po brněnském veletrhu se letos budou oba kraje společně prezentovat také na veletrzích „Holiday World“ v Praze, „Infotour a cykloturistika“ v Hradci Králové a na „RegionPropag“ v Pardubicích. Letošní rok budou oba kraje připomínat svoji vojenskou historii.

„Východní Čechy je tradiční značka, pod kterou nás znají především cizinci, ale i lidé v České republice. Chtěli bychom, aby lidé, kteří do obou krajů přijedou, v nich strávili delší dobu. Společně jim můžeme nabídnout více. Loni jsme měli v našem kraji jeden z největších nárůstů počtu turistů. Je to možná i dané současnou neklidnou situací ve světě,“ řekl po podpisu memoranda hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. V regionu si budou letos připomínat třeba 150. výročí bitvy u Hradce Králové, na které se sjedou účastníci z celé Evropy.

ŠETŘENÍ PENĚZ

„Do roku 1991 působil Východočeský kraj společně. Celou řada aktivit v minulosti pořádaly kraje společně, označení Východní Čechy je poměrně dobře zažité mezi turisty, nevidím proto důvod, proč ho nevyužít. Ostatně i Pardubické letiště se jmenuje East Bohemian Airport, tedy Východočeské letiště,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Společná prezentace je pro regiony levnější. Že jsou jednotlivé samosprávy oddělné, nemusí podle obou hejtmanů být překážou spolupráci v cestovním ruchu. „V Pardubickém kraji máme vybrané čtyři lokality, které považujeme v oblasti cestovního ruchu za zásadní. Jsou to oblasti Králicka, Českomoravského pomezí, poté místa spojená s koňmi, takže Slatiňany či Kladruby nad Labem a poslední lokalitou jsou Železné hory. Královéhradecký kraj má oproti nám výhodu, že má nejvyšší české hory,“ myslí si Martin Netolický. Pardubický kraj předpokládá, že Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem bude zapsán do seznamu UNESCO.

Kromě společných veletržních expozic se kraje spojily i ve vydávání letních a zimních turistických novin. Připravuje se také vydání společné východočeské mapy kempů, která by měla být v březnu představena na veletrhu Infotour v Hradci Králové. Společná propagace navíc pomůže ušetřit veřejné prostředky. Lukáš Zitka

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji