Zimola končí na kraji, Čunek ve Vsetíně

zimolaHned pro dva hejtmany a jejich profesní životopis zůstane důležitým datem dnešní 11. duben 2017. Pro dlouholetého hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimolu je dnem, kdy oznámil svůj konec ve vedení krajské samosprávy. Jeho kolega ze Zlínska Jiří Čunek v čele kraje stojí dál, končí ale jeho angažmá jako starosty města Vsetín.

Jiří Zimola reagoval na včerejší rozpad jihočeské krajské koalice dnešním oznámením, že odstupuje z funkce hejtmana. Tu oficiálně položí na nejbližším jednání zastupitelstva. Na tiskovce konstatoval, že odchází unavený po osmi letech práce pro kraj a těší se, že nabere síly pro nové výzvy.

Na jihu Čech se teď bude jednat o to, komu se povede sestavit novou krajskou koalici. Buď to bude Zimolova ČSSD, která na podzim vyhrála volby, pak by novou hejtmankou mohla být Ivana Stráská, nynější náměstkyně Zimoly. Pokud ve vyjednávání bude úspěšnější hnutí ANO, které ve volbách skončilo na druhém místě, bude v čele kraje s největší pravděpodobností také žena - nynější vicehejtmanka Lucie Kozlová.

cunek jiriJednu životní kapitolu uzavře dnes také Jiří Čunek (KDU-ČSL). Současný hejtman Zlínského kraje, senátor a starosta Vsetína se už včera na vsetínské radnici rozloučil s vedoucími odborů a na dnešním zastupitelstvu skládá funkci. Zatím se neví, kdo bude novým starostou, na dnešním jednání, které můžete sledovat v přímém přenosu na adrese https://www.youtube.com/watch?v=DKGZ-dJkjxg&feature=youtu.be, nový muž či nová žena do čela radnice pravděpodobně volen nebude.

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji