Stipendia pro gymnazisty

gym susiceNemocnice v Sušici vypsala stipendia pro studenty zdejšího gymnázia, kteří budou mít zájem o studium medicíny. Studentům lékařských fakult původem ze sušického gymnázia, bude od čtvrtého ročníku vyplácet pravidelnou měsíční odměnu, studenti si v sušické nemocnici splní povinnou studentskou praxi, kterou jim nemocnice navíc zaplatí. Podmínkou je podpis smlouvy, ve které se studenti zaváží, že po promoci odslouží v sušické nemocnici určitý počet let.

Je to jeden ze způsobů, kterým řešíme nepříznivou personální situaci v naší nemocnici. Na možnost stipendia se ptaly již dvě sušické studentky maturitního ročníku, věřím, že se dohodneme a budeme spolupracovat,“ uvedl ředitel nemocnice Martin Straka.

Ředitel sušického gymnázia Ivan Kratochvíl možnost stipendií pro své studenty přivítal. „Od vedení nemocnice je to výborný tah. Z mého pohledu je to hlavně důležité pro budoucnost města, protože u  stipendistů máme jistotu, že se nám do Sušice znovu vrátí,“ uvedl Kratochvíl. V podobné rovině gymnázium spolupracuje s několika dalšímu subjetky, které nabízí stipendia pro budoucí studenty vysokých škol, většinou technických oborů. (nemos)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji