Bělobrádek pro KN: Nová koalice je změnou

belobradekLidovci dnes stvrdili své partnerství pro podzimní parlamentní volby s hnutím Starostové a nezávislí. Koalice těchto dvou subjektů bude muset pro vstup do Poslanecké sněmovny překročit desetiprocentní hranici. V tom si ale věří, šéf STANu Petr Gazdík označil předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka za kandidáta na příštího premiéra. Vicepremiér Pavel Bělobrádek dnes uzavřené partnerství komentoval pro Krajské noviny.

"Laťka se nám zvedla, ale být šesti sedmiprocentní stranou, která čeká na to, jestli náhodou ji někdo vezme do koalice, to nás nebaví," uvedl pro Krajské noviny Bělobrádek. "Navíc jsme přesvědčeni, že je tady obrovská poptávka po něčem normálním, po něčem středovém, po něčem evropském, po něčem, co dává smysl a co bude změnou. Ale změnou k lepšímu. Co bude něčím, co nebude bořit, to, co se povedlo a zároveň nemá s negativními věcmi, které se tady odehrávaly moc společného."

"Je pro nás také důležité, že je to věc generační," pokračoval Bělobrádek. "My, tedy já, Petr Gazdík, Vít Rakušan, jsme lidé mezi pětatřiceti a dvaačtyřiceti lety a máme obdobný pohled na svět. Prošli jsme normálními zaměstnáními, zázračně jsme nezbohatli v devadesátých letech, nesedíme od devadesátých let v poslaneckých lavicích a zároveň jsme šli do politiky proto, že už od dětství, od doby, kdy se to v roce 1989 zlomilo, jsme se o ní zajímali a nebavilo nás jenom se koukat, co se děje. Chceme pozitivně pomoci tomu, aby to, co je dobré, co funguje a co se povedlo, zůstalo zachováno a aby to nikdo nedemontoval. Aby tady zůstala parlamentní liberální demokracie, aby tady zůstala svoboda. Na druhou stranu, abychom si také řekli, že se všechno nepovedlo a co je potřeba zlepšovat. A také, že někteří lidé jsou už trošku unaveni z toho, že jsou v politice už příliš dlouho a že je potřeba nová krev a nová energie. Jsme sice ještě mladí, ale už nějakou zkušenost máme, ať z parlamentu nebo z krajských zastupitelstev, z vlády, máme několik set starostů, tisíce krajských zastupitelů. Se STANem spolupracujeme také na úrovni Senátu, máme výbornou spolupráci v evropském parlamentu, takže to podle mého dává logiku a jsou tady statisíce voličů, kteří čekají na to, aby mohli volit něco normálního."

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji