Pardubický kraj žije dopravou

Den Dopravy 2015 2430Především díky průkopníkům dopravy, kteří ve východočeské metropoli působili, jsou Pardubice nekorunovaným hlavním městem dopravy. Připomínají si to i letos květnovým národním projektem Den dopravy 2017, který se koná pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana. Jubilejní pátý ročník už může sledovat i nedávno instalovaná socha prvního českého aviatika Ing. Jana Kašpara, na kterou lidé vybrali mezi sebou více než sto tisíc korun a na níž mohou přispívat až do prvního červnového víkendu. To je také termín další významné akce - tradiční Aviatické pouti konané na pardubickém letišti. Ani na sklonku léta ale Pardubice téma dopravy neopustí, připomenou si ho šestou Dopravní konferencí a o deset ročníků starším Silničním veletrhem.

sus gumy 591x437

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji