Premiér podpořil zónu Solnice-Kvasiny

khk premierDalší rozvoj průmyslové zóny Solnice – Kvasiny a aktualizace vládního usnesení, díky kterému se má navýšit podpora pro region ze tří miliard korun na šest, to bylo téma číslo jedna na společné schůzce hejtmana Královéhradeckého kraje a předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky. Dalším tématem jednání byla dostavba dálnice D11 od Hradce Králové směrem na Jaroměř a dále do Polska, odměňování řidičů v autobusové dopravě i pracovníků v sociálních službách.

 

Region Rychnovska zažívá v poslední době bouřlivý rozvoj. Stát musí reagovat a dobudovat potřebnou infrastrukturu. Podpora je určena silničním projektům, rychnovské nemocnici, zvýšení bezpečnosti. Mým cílem na příštím jednání vlády bude, aby byl návrh aktualizace vládního usnesení schválen tak, jak jej ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo a předkládá,“ řekl dnes po jednání s hejtmanem Královéhradeckého kraje Jiřím Štěpánem předseda české vlády Bohuslav Sobotka.

V souvislosti s bezpečnostní otázkou také předseda vlády ocenil nedávné otevření nové služebny cizinecké policie v Solnici a s tím spojené navýšení počtu policistů v regionu, o které se zasloužil i Královéhradecký kraj ve spolupráci s ministerstvem vnitra a městem Solnice.

Další navýšení tabulkových míst pro policisty je mimochodem také obsahem aktualizace vládního usnesení, o kterém se bude v příštím týdnu hlasovat. Doufám, že materiál bude schválen v plné šíři. Je to důležitý dokument, na který čekáme nejenom my, jako krajská samospráva, ale především na něj čekají i dotčené obce a města,“ sdělil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Dalším tématem, které úzce souvisí s regionální infrastrukturou, byla dostavba dálnice D11. Premiér hejtmana ujistil, že dálnice směrem od Hradce Králové na polské hranice je pro stát klíčovou dopravní stavbou v regionu. „Budu velmi rád, pokud se podaří udržet slibovaný harmonogram, který říká, že by se mohlo začít stavět již na podzim. Dálnice je v našem kraji potřebná, navíc se díky její existenci uvolní provoz na krajských komunikacích,“ doplnil hejtman Jiří Štěpán.

Na schůzce hejtmana s premiérem se také hovořilo o odměňování řidičů. Premiér deklaroval, že je vláda připravena poskytnout krajům avizovanou částku přesahující 400 milionů korun jako kompenzace za zvýšené náklady. Zároveň vláda uvolní více než jednu miliardu korun na financování navýšení platů pracovníků v sociálních službách. (khk)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji