Kraj bude pokračovat v opravách silnic na Hlinecku

silniceV rámci pravidelných cest po regionu navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický obec Studnice nedaleko Hlinska. Hlavním tématem jednání se starostou Ondřejem Dopitou byla problematika dopravní infrastruktury nejen v okolí obce, ale v celé oblasti Hlinecka. Největším problémem obce je v současné době stav silnice III/03428 směr Zalíbené o délce přibližně 800 metrů.

 

V současné době dáváme do oprav silnic nejvíce financí z vlastních zdrojů v historii kraje. V oblasti Hlinecka je pro nás v současné době prioritou silnice ze Srní směrem na Včelákov, která je momentálně jednou z nejhorších silnic druhé třídy v kraji. Celý úsek, který budeme rozdělovat na etapy, je dlouhý okolo deseti kilometrů,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že kraj v současné době v oblasti připravuje projekty na silnice  Seč – Trhová Kamenice, Seč – Kraskov nebo Kameničky – hranice kraje. „Jedním z největších problémů obce je v současné době stav silnice III/03428 v místní části Zalíbené o celkové délce přibližně 800 metrů. Pro případnou opravu musíme znát celkovou částku, kterou bychom museli na opravu vynaložit. Vše je závislé na zdrojích, kterými budeme disponovat, jelikož znovu nemáme na následující rok určeny prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury na rekonstrukce silnic nižších tříd. Opět tak budeme po parlamentních volbách muset prosit Ministerstvo dopravy, ať už bude v jeho čele kdokoliv, o prostředky nezbytné na prostou obnovu našich silnic,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Ten si společně se zástupci obce, která čítá 470 obyvatel, prohlédl mimo jiné zrekonstruovanou požární zbrojnici, která slouží nejen místnímu sboru dobrovolných hasičů, ale také jako kulturní sál a restaurace. Navštívil také sál, který slouží například jako výstavní síň nebo volební místnost. (pak)

banner zastupka

stating

sus finiser

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji