Karlovarský kraj bude mít víc vlakových spojů

vlak drahaVíce spojů a příjemnější prostředí ve vlacích nabídnou cestujícím v Karlovarském kraji pro příští období České dráhy, které představily nový jízdní řád platný od 10. prosince letošního roku.

 
​Na trati Cheb – Karlovy Vary – Chomutov bude jezdit sedm párů rychlíků v kategorii Rx, která značí vyšší kvalitu cestování. Vlaky na trati mezi Chebem – Plzní a Prahou budou nově zařazeny do třídy Ex a budou jezdit pod názvem Západní Expres. „Novinkou jsou večerní vlaky mezi Prahou a Chebem, a to denně mimo sobotu. Vlak bude z Prahy odjíždět ve 20:33, z Chebu pak na Prahu pojede v 19:35. Zkrátí se také doba cestování,“ uvedl ředitel regionálního obchodního centra Českých drah Vladimír Omelka. Jak uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík, o zavedení obou spojů požádal Karlovarský kraj ministerstvo dopravy. „Snažili jsme se znovu umožnit cestujícím využívat vlaky, které se zrušily v roce 2013. Po opakovaných jednáních se to podařilo,“ dodal Martin Hurajčík.

Dvakrát denně bude dále do kraje zajíždět také vysokorychlostní vlak Pendolino, který směřuje do Chebu a Františkových Lázní. V budoucnu by Pendolino po dobudování karlovarského horního nádraží mohlo jezdit až do Karlových Varů. „O tomto záměru už nějakou dobu jednáme, bude záležet i na stanovisku ministerstva dopravy, ale věřím, že se nám to povede dovést do konce,“ uvedl náměstek. Pro vysokorychlostní vlak by v Karlových Varech muselo vzniknout zařízení na doplnění vody a čištění toalet.

Nově pojedou také některé osobní vlaky ve směru z Aše do Chebu nebo z Karlových Varů do Nových Hamrů a zpět. V létě se cestující mohou těšit na oblíbené „cyklovlaky“ Cyklo Ohře mezi Chebem a Karlovými Vary. O sobotách během letních prázdnin bude jezdit Mattoni Expres, lidé tak budou mít možnost navštívit bývalé lázně v Kyselce. Na objednávku Karlovarského kraje bude i nadále v provozu od konce dubna do začátku září vlak z Karlových varů do Krásného Jezu a dále Horního Slavkova – Kounice. České dráhy vypraví v kraji každý den 271 regionálních osobních vlaků, což ročně představuje celkem 2 miliony 145 tisíc vlakových kilometrů. (kvk)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji