Karlovarský kraj bude mít pět nových sanit

sanitkyZdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pokračuje v průběžné obnově svého vozového parku. Dosluhující vozidla vymění za pět nových sanit rychlé zdravotnické pomoci.

Celková hodnota zakázky se bude pohybovat ve výši 15, 2 milionu korun s DPH. Záchranáři budou mít ale i nové osobní auto pro lékaře, který doprovází sanitku v případě, že si to stav pacienta na místě vyžaduje.

​„Vždy na začátku roku vypisujeme výběrové řízení na nákup nových sanitních vozů, které postupně nahradí auta, jež mají hodně najeto a náklady na jejich údržbu se neúměrně zvyšují. Záchranka má na to peníze z příspěvku od Karlovarského kraje. Počítáme s tím, že každá sanitka bude stát okolo 3 milionů korun, malé vozidlo v systému „rendez – vous“ podobné Škodě Kodiaq, jakou mají sokolovští záchranáři, bychom chtěli pořídit do 1 milionu korun,“ vyčíslil krajský radní Jan Bureš.

V obou případech bude hlavním kritériem ekonomické výhodnosti nabídek cena jak pořizovaných sanitních vozů, tak osobního vozidla rychlé lékařské pomoci. (kvk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji