Čistší interiéry, zastávky i vůni ve vozidlech slibuje Ostravanům dopravní podnik

dp ostravaDopravní podnik Ostrava dvojnásobně zvýšil rozpočet na úklid vozidel a zastávek. Chce tak zajistiti co nejčistší interiéry i exteriéry vozů městské hromadné dopravy a prostory zastávek. Lidem využívající MHD cestování zpříjemní i vůně, jejichž testování začne v průběhu dubna.

Dopravní podnik Ostrava pokračuje ve svém úsilí zajistit svým cestujícím co nejčistší interiéry a exteriéry vozidel a prostory zastávek. Proto navýšil rozpočet na úklid vozidel ze současných 4,4 na 8,8 milionu korun. Ostravský dopravní podnik začne jako první v České republice používat speciální technologii na odstraňování žvýkaček z dlažby nástupních ostrůvků a zmodernizuje tři ze svých pěti mycích portálů.  V příštím roce  budou vyměněny mycí portály na autobusovém středisku Hranečník, ve středisku Tramvaje Moravská Ostrava a na trolejbusech. Nová mycí jednotka na středisku trolejbusů bude na rozdíl od té stávající samoobslužná, rychlejší a výkonnější. O jeden milión korun se navýší roční rozpočet na mytí interiérů tramvají. Důsledkem bude častější úklid na smyčkách a také častější mytí podlah ve vozidlech.

Dopravní podnik rovněž připravuje testování speciálních vůní do interiéru 55 vybraných vozidel. Vůně budou různé a mají za úkol zpříjemnit cestování. Testování bude probíhat po dobu několika týdnů a začne v druhé polovině dubna. (ost)

 

Nejčtenější

Nepřehlédněte

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji