Středočeské nemocnice dostanou dotaci více než 100 milionů

medic 563423 1920Investiční dotace poskytnuté krajem by měly směřovat pro konkrétní účely do Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově, do Oblastní nemocnice Kladno a do Oblastní nemocnice Mladá Boleslav. O tom, zda kraj dotace nakonec přidělí, bude po dnešním doporučení krajskou radou ještě rozhodovat zastupitelstvo.

Zhruba 100 milionů korun investičních dotací by mělo sloužit především na obnovu zastaralých přístrojů, ale také na projektové dokumentace přestaveb a staveb nemocničních pavilonů,“ upřesnil radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO 2011).

Zhruba 26 milionů korun by mělo směřovat do Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově. Měly by přispět k financování obnovy pracoviště RTG, vypracování dokumentace pro výstavbu komplexního rehabilitačního centra nebo dokumentace pro rekonstrukci interního pavilonu.

Pro Oblastní nemocnici Kladno by mělo být určeno téměř 50 milionů korun. Více než polovina z této částky je určena na obnovu zdravotnických technologií, které slouží k diagnostice a léčbě. „Řada stávajících přístrojů je již v havarijním stavu a jejich stáří dosahuje i více než deseti let,“ zdůvodňuje radní Robert Bezděk. Další část dotace by měla být investována do obnovy a doplnění záložních zdrojů energie (akumulátorů), modernizace IT a zpracování projektové dokumentace pro revitalizaci kuchyně, přestavbu pavilonů G, bloků A a D nebo čistírny odpadních vod.

Do další oblastní nemocnice, tentokrát mladoboleslavské, by mělo směřovat 33 milionů korun. Za ně by se měl pořídit nový mamograf a také financovat další fáze výstavby centrálního příjmu pacientů. (sck)

 

Nejčtenější

Nepřehlédněte

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji