Začínajícím podnikatelům v Pardubicích pomůže podnikatelský inkubátor

 

 MES2963 800x531Pod patronací Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje a z finanční podpory města Pardubice a Pardubického kraje vznikl „podnikatelský inkubátor“ pod názvem P-PINK. Nabízí zázemí a poradenství pro začínající podnikatele, kteří mají reálnou vizi a kteří zaujmou odbornou komisi. Pardubický kraj byl posledním regionem České republiky, kde podobná služba chyběla.

I to je důvod, proč místní samosprávy tento projekt vítají. „Inkubátor se nerodil snadno, ale věřím, že si svoje místo najde,“ prohlásil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Spolupráce města a kraje je logická, rozhodli jsme se jít společnou cestou. Nevidím důvod, proč by samospráva neměla takový projekt podporovat,“ dodal hejtman.

Podnikatelský inkubátor P-PINK našel své zázemí v centru města Pardubice, což pro začínající podnikatele má strategickou výhodu pro jejich dostupnost. V centru se jim budou věnovat zkušení mentoři. „Podnikatelský inkubátor vidím jako příležitost. Svět je hrozně rychlý a zde mají podnikatelé možnost společně sdílet informace, mají možnost se rychle posunout dopředu,“ komentoval otevření P-PINKu primátor města Martin Charvát. Pardubice jsou navíc univerzitním městem a absolventi zdejší univerzity mohou být jedni z těch, kteří systém využijí. Pomocnou ruku tu dostanou začínající podnikatelé, ale třeba i dlouholetí zaměstnanci, kteří přijdou s dobrým nápadem. „Stanou se součástí systematického šesti až devítiměsíčního programu, ve kterém za symbolickou částku získají kromě zázemí s vybaveným pracovním místem také cenné rady pro úspěšný rozjezd svého podnikání,“ vysvětlil princip fungování podnikatelského inkubátoru ředitel Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje Richard Červenka.

PR

 

Nejčtenější

Nepřehlédněte

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji