Kraj obnoví 370 kilometrů vodorovného značení

dopravni znaceniZvýšení bezpečnosti silničního provozu patří mezi priority Pardubického kraje. Jedním z nástrojů, jak toho dosáhnout, je i vodorovné dopravní značení. Krajská rada proto na posledním jednání schválila plán obnovy vodorovného dopravního značení pro rok 2018.

V letošním roce tak bude obnoveno téměř 370 kilometrů za částku přesahující pět milionů korun. Kromě toho krajští radní projednali také plány velkoplošných výsprav povrchů silnic a silničních nátěrů za 30 milionů korun. Správa a údržba silnic Pardubického kraje již v minulosti v rámci projektu Obnova a zřízení vodorovného značení na silnicích II. a III. třídy v Pardubickém kraji nově namalovala okolo 630 kilometrů značení.

Dlouhodobě pracujeme na tom, abychom zvýšili bezpečnost provozu na krajských silnicích, ale také zkvalitnili komfort cestování. Jedním z klíčových prvků bezpečnosti silniční dopravy je vodorovné dopravní značení, které řidičům vymezuje konkrétní prostor vozovky a pomáhá vozidlo bezpečně udržet na silnici, a to zejména v nočních hodinách nebo za snížené viditelnosti. Řidiči se tak nedostávají do problémů s najetím na krajnice, které jsou na silnicích nižších tříd často na nezpevněném měkkém podloží. V letošním roce bude obnoveno téměř 370 kilometrů za částku přesahující pět milionů korun,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Krajští radní v rámci svého pondělního jednání jednali také o předloženém plánu velkoplošných výsprav povrchů silnic a plánu silničních nátěrů silnic II. a III. třídy v letošním roce. „Všechny finanční prostředky pochází z poskytnutého účelového příspěvku na provoz na rok 2018, který činí 35 milionů korun. Z této částky je 30 milionů vyčleněno na velkoplošné výspravy a silniční nátěry. Zbývající náklady budou hrazeny z příspěvku na provoz Správy a údržby silnic podle schváleného plánu oprav a údržby na rok 2018,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Celkově plánujeme celoplošně opravit za pomocí frézy a finišeru 60 úseků napříč krajem o ploše necelých 86 tisíc metrů čtverečných,“ doplnil náměstek Kortyš. (pak)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji