Kraj obnoví 370 kilometrů vodorovného značení

dopravni znaceniZvýšení bezpečnosti silničního provozu patří mezi priority Pardubického kraje. Jedním z nástrojů, jak toho dosáhnout, je i vodorovné dopravní značení. Krajská rada proto na posledním jednání schválila plán obnovy vodorovného dopravního značení pro rok 2018.

V letošním roce tak bude obnoveno téměř 370 kilometrů za částku přesahující pět milionů korun. Kromě toho krajští radní projednali také plány velkoplošných výsprav povrchů silnic a silničních nátěrů za 30 milionů korun. Správa a údržba silnic Pardubického kraje již v minulosti v rámci projektu Obnova a zřízení vodorovného značení na silnicích II. a III. třídy v Pardubickém kraji nově namalovala okolo 630 kilometrů značení.

Dlouhodobě pracujeme na tom, abychom zvýšili bezpečnost provozu na krajských silnicích, ale také zkvalitnili komfort cestování. Jedním z klíčových prvků bezpečnosti silniční dopravy je vodorovné dopravní značení, které řidičům vymezuje konkrétní prostor vozovky a pomáhá vozidlo bezpečně udržet na silnici, a to zejména v nočních hodinách nebo za snížené viditelnosti. Řidiči se tak nedostávají do problémů s najetím na krajnice, které jsou na silnicích nižších tříd často na nezpevněném měkkém podloží. V letošním roce bude obnoveno téměř 370 kilometrů za částku přesahující pět milionů korun,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Krajští radní v rámci svého pondělního jednání jednali také o předloženém plánu velkoplošných výsprav povrchů silnic a plánu silničních nátěrů silnic II. a III. třídy v letošním roce. „Všechny finanční prostředky pochází z poskytnutého účelového příspěvku na provoz na rok 2018, který činí 35 milionů korun. Z této částky je 30 milionů vyčleněno na velkoplošné výspravy a silniční nátěry. Zbývající náklady budou hrazeny z příspěvku na provoz Správy a údržby silnic podle schváleného plánu oprav a údržby na rok 2018,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Celkově plánujeme celoplošně opravit za pomocí frézy a finišeru 60 úseků napříč krajem o ploše necelých 86 tisíc metrů čtverečných,“ doplnil náměstek Kortyš. (pak)

Nejčtenější

Nepřehlédněte

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji