Rozpočet Hradce Králové posílí o 200 milionů

HKVýsledek hospodaření města Hradce Králové byl v loňském roce plus 335 milionů korun. Zastupitelé rozhodli o použití volných 285 milionů korun, které má město k dispozici po odečtení splátek úvěrů. Z větší části budou tyto finance zapojeny do rozpočtu ještě letos, zbývajících 100 milionů korun odloží na investice v příštích letech. Na opravy městských školských budov, hřišť, chodníků a ulic tak letos půjde dalších 185 milionů korun.

Chceme, aby se volné peníze co nejdříve použily na akce, které jsou projektově připravené, mají již stavební povolení nebo ho nepotřebují. Rozhodně to neznamená, že bychom odkládali náročnější a dlouhodobé projekty, jako je revitalizace Benešovy třídy. Její příprava však ještě nějakou dobu potrvá, chceme zatím co nejvíce snižovat úvěrovou zátěž města a vytvořit si prostor pro možnost případného nového úvěru na další větší etapu. Rozhodně bychom do té doby na to z vlastních prostředků tolik nenašetřili,“ vysvětlil primátor Hradce Králové Zdeněk Fink.

Na dnešním zasedání zastupitelé zároveň rozhodli o financování nových akcí v hodnotě téměř 158 milionů korun právě z přebytku loňského hospodaření. Největší část půjde do městského majetku. „Jen do oprav školských budov a sportovišť chceme ještě letos dát dalších více než 44 milionů korun, 11,5 milionů na opravy chodníků na Benešově třídě nebo na celou řadu oprav nebytových prostor města,“ řekla Romana Lišková, náměstkyně primátora odpovědná za městský majetek. Zhruba 51 milionů korun posílí městské investice, navýšení příspěvku zastupitelé schválili i pro oblast sociálních věcí a odbor hlavního architekta.

Příjmy města v loňském roce činily 2,08 miliardy korun a výdaje 1,74 miliardy. V roce 2016 skončil rozpočet města přebytkem 180 milionů korun.

Ke konci loňského roku bylo úvěrové zatížení města 624 milionů korun, v roce 2016 to bylo 670 milionů. Své úvěry město snižuje čtvrtý rok po sobě, na konci roku 2013 byl součet úvěrů města na výši 842 milionů korun. (mmhk)

 

Nejčtenější

Nepřehlédněte

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji