Kraj má zásobník projektů za půl miliardy

rozbita silnice 2Rada Středočeského kraje vybrala projekty, které by měly být spolufinancované ze Státního fondu dopravní infrastruktury. V letošním roce by na projekty v celkové hodnotě přes 2,5 miliardy měl kraj získat dotaci z tohoto fondu pro opravy silnic II. a III. tříd a mostních objektů ve výši 677,7 milionu korun.

Rada pověřila ředitele Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje (KSÚS SK) Zdeňka Dvořáka k podání žádosti o dotaci, podpisům smluv, k veškerým úkonům souvisejících s administrací veřejných zakázek a vyúčtování poskytnuté dotace vůči Státnímu fondu dopravní infrastruktury,“ sdělila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Jak dodala, radní projednali zásobník úseků komunikací a mostů vybraných pro opravu v roce 2018. Jednotlivé úseky komunikací a mosty byly navrženy Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje s tím, že KSÚS zohlednila podněty od starostů obcí a občanů Středočeského kraje.

Správce komunikace pro použití finančních prostředků ze SFDI vybral úseky silnic, jež vykazují závady na krytu vozovky a mosty, u nichž stavební stav je ve špatném stavu, a zároveň není možné tyto úseky silnic opravit z Evropských finančních prostředků. Zásobník akcí pro velkoplošnou opravu silnic je připraven ve výši téměř 527 milionů korun. Zásobník akcí pro opravu mostních objektů je připraven ve výši téměř 642 miliony korun.

Celkově se SFDI bude finančně podílet na projektech, jejichž celkové náklady přesáhnou 2,5 miliardy korun. Přitom například náprava škod po zimě vyjde na zhruba 240 milionů korun. Mezi nejnákladnější projekty patří most přes Jizeru v Dražicích, rekonstrukce silnice mezi Jemníky a Bojeticemi, rekonstrukce mostu ve Čtyřkolech, most v Polánce, průtah Úvaly nebo oprava silnice v Jinočanech.

Letos proběhne také dokončení několika oprav mostních objektů, které byly započaty loni a které nebylo možné v uplynulém roce dokončit s ohledem na klimatické podmínky. SFDI už schválil pro tyto případy dočerpání finančních prostředků (229 mil Kč) v roce 2018 a převedl tuto částku do letošního roku. (sck)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji