Trutnovská nemocnice nakoupí přístroje za 75 milionů

nemocnice trutnovTrutnovské nemocnici se podařilo získat dotace na nákup nových moderních přístrojů. V první etapě byla pořízena infuzní technika pro oddělení ARO, chirurgie, interny a neurologie. Další etapy proběhnou nejpozději v březnu 2019. Celkový objem investice činí 75 milionů korun. Nemocnice díky dotaci z Iintegrovaného regionálního operačního programu zaplatí pouze 15 %.

V rámci Integrovaného regionálního operačního programu vyhlášeného Ministerstvem pro místní rozvoj ČR získala Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., dotaci na pořízení nových přístrojů. „Aby nemocnice mohla svým pacientům nabídnout kvalitní služby, musí neustále sledovat vývoj ve zdravotnictví a pořizovat moderní technologie. Díky získané dotaci se opět posuneme o krok dál v modernizaci našeho zařízení,“ vysvětluje Miroslav Procházka, předseda představenstva trutnovské nemocnice.

Nemocnice tak nakoupí například přístroje s novými vyšetřovacími technologiemi na radiologické oddělení, které jsou k pacientovi šetrnější a díky kterým se doba jednotlivých vyšetření zkrátí a zároveň se sníží případné dávky záření. Dále pořídí nejnovější technologie používané k invazím, tedy zásahům do lidského těla. Díky jejich zdokonalení se zkracuje následná léčba pacienta. „V rámci projektu zakoupíme také nová lůžka, jež umožní individuální přizpůsobení požadavkům jednotlivce. Novými přístroji vybavíme naše laboratoře. Za prvé tím urychlíme rozhodování o způsobu léčby a za druhé rozšíříme škálu prováděných rozborů,“ dodává předseda představenstva.

V první etapě byla zatím nakoupena infuzní technika, a to 30 dávkovačů a infuzních pump pro oddělení ARO, chirurgie, interny a neurologie. Další etapy budou navazovat. Zbývající přístroje a zařízení by měly být vysoutěženy a dodány postupně v následujících měsících až do března příštího roku, kdy by měla být zprovozněna nová magnetická rezonance. Celkový předpokládaný objem činí zhruba 75 milionů korun bez DPH, přičemž 85 % činí dotace z Evropské unie. Zbylé výdaje půjdou z vlastních zdrojů nemocnice. (zhkk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji