Hejtman Netolický vyzval Babiše k odstoupení

netolicky vyrezHejtman Pardubického kraje a zároveň místopředseda ČSSD Martin Netolický vyzval prostřednictvím svého facebookového profilu premiéra Andreje Babiše, aby odstoupil. Zároveň prý zvažuje svou osobní účast na demonstraci 17. listopadu.

"Už to stačilo. Nedá se hájit neobhajitelné. Odstupte!" píše hejtman Netolický na úvod svého facebookového příspěvku. V něm reaguje na zprávu o tom, že premiérův syn Andrej Babiš ml. údajně zaslal ze Švýcarska mail, v němž píše, že jeho otec lže a že chce vypovídat o svém únosu. Hejtman svou výzvu zdůraznil použitím velkých písmen.

netolicky facebook"Právě v těchto dnech jsem šťastný za to, že jsem regionální politik a nemusím poslouchat dlouhé proslovy jak se všichni spikli a "všeci kradnú". Jak to tedy je? Pan AB junior evidentně při smyslech je, ví s kým mluvil a chce spolupracovat s českými orgány činnými v trestním řízení. Je nezbytné k jeho výpovědi přistoupit ne jako k výpovědi syna, ale k výpovědi obviněného v dané kauze. O jeho příčetnosti v tuto chvíli již nelze pochybovat. A co bude dál? Jaká výmluva? Je to prostě a jednoduše za hranou. Pane premiére, prosím Vás v zájmu České republiky, kterou mám tolik rád, ODSTUPTE," pokračuje dále příspěvek prvního muže Pardubického kraje, který k tomu dodává, že hnutí ANO může přece vést vládu i bez přímé účasti Andreje Babiše.

"Opravdu upřímně prosím, ukončete tuto trapnou epizodu české politiky. Je to tak daleko, že už i já zvažuji účast na demonstraci 17. listopadu!!!" uzavírá svůj příspěvek na facebookové stránce Martin Netolický.

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji