Oprava interního pavilonu za 372 milionů se v Jihlavě chýlí k závěru

Nemocnice JihlavaRekonstrukce interního pavilonu jihlavské nemocnice postoupila do další fáze. V uplynulých dnech proběhlo další velké stěhování, kdy se přesunulo celé interní oddělení. Opravených je tak nyní už pět podlaží a pracuje se ve zbylých dvou. Jedna z největších oprav jihlavské nemocnice se tak pomalu blíží do finále.

Nyní je v interním pavilonu opravených pět vrchních podlaží. V nových podmínkách jsou zdravotníci i pacienti kardiologického, neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a interního oddělení. Aktuálně probíhají práce v přízemí pavilonu a prvním podlaží.

Každé patro prochází kompletní rekonstrukcí a laděné je do různých barev- zelené, hnědé, žluté, další jsou oranžové nebo fialové. Celkově je po kompletní rekonstrukci pět podlaží, zedníci v těchto dnech pracují v přízemí a v prvním patře. Největší obavy panovaly ohledně přízemí, které je průchozím místem mezi rentgeny a Domem zdraví a dalšími pavilony nemocnice: „Nakonec se vše zvládlo a přízemí je průchozí bez komplikací,“ říká provozně technický náměstek Alexander Filip a dodává, že pacienti mají částečně konečně klid od hluku: „Až nyní se nebourá nad jejich hlavami, ale práce probíhají pod nimi ob jedno podlaží.“

Stěhování oddělení a ambulancí se dotýká chodu celé nemocnice: „Změn je hodně, jejich souhrn najdou pacienti na našich webových stránkách. Kompletně přepracováváme také značení, protože víme, že spousta lidí se nedívá na internet, ale změny zjistí až přímo v nemocnici,“ říká ředitel Lukáš Velev. U informačního centra je také denně přítomný pracovník, který pomáhá pacientům v orientaci.

Interní pavilon pochází z přelomu 70. -80. let 20. století a od doby svého vzniku neprošel zásadnější rekonstrukcí. Opravy budou probíhat od nejvrchnějších podlaží směrem dolů. Celková cena rekonstrukce je přes 372 milionů a je placena z rozpočtu Kraje Vysočina. Opravy lůžkové části skončí v říjnu letošního roku, poté se práce přesunou ještě do suterénu nemocnice. (zach)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2020 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji