Kraj a krajské město budou dál spolupracovat

hejtman primatorkaHejtman Bohumil Šimek se ve své pracovně setkal s nově zvolenou primátorkou statutárního města Brna Markétou Vaňkovou. Tématem jednání bylo pokračování společných projektů Jihomoravského kraje a města Brna.

Oba představitelé se shodli na tom, že bude pokračovat spolupráce kraje a města na všech rozpracovaných společných projektech, ať už jde o výstavbu Janáčkova kulturního centra, výstavbu multifunkčního sportovního a kulturního centra či podporu dalšího pořádání motocyklové Grand Prix ČR na Masarykově okruhu.

Bylo to první setkání, kde jsem byl paní primátorkou ubezpečen, že naše společné projekty z minulého volebního období budou i nadále pokračovat v plném rozsahu. Pro kraj je nyní nejdůležitějším a nejaktuálnějším zájmem společný postup ve snaze zachovat MotoGP v Brně. Jsem rád, že i nové vedení města má ve svých prioritách tento významný sportovní podnik na jižní Moravě udržet. A já tedy budu moci na schůzce, kterou budu mít příští týden s ministrem Robertem Plagou, tlumočit tento společný zájem a apelovat, abychom hledali systémové řešení financování Velké ceny ze strany státu nejen pro letošní rok, ale i do budoucna,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Jsem velmi ráda, že jedna z mých prvních cest směřovala na krajský úřad, se kterým spolupracujeme na mnoha projektech. S panem hejtmanem jsme se ujistili o tom, že i nadále budeme spolupracovat na jejich realizaci. Jak kraj, tak i město se v tomto budou podporovat. Dohodli jsme se mimo jiné na konkrétní podpoře brněnské kultury, a to ve stejném rozsahu, jako tomu bylo v loňském roce,“ dodala primátorka města Brna Markéta Vaňková. (jmk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji