Karlovarský kraj řeší budoucí rozvoj Krušných hor

krusne horyKrušné hory tvoří důležitou a neopomenutelnou část Karlovarského kraje, která se těší stále větší oblibě turistů. To sebou samozřejmě přináší i negativní dopady v podobě většího dopravního zatížení. Vedení samosprávy proto chce pořídit novou územní studii, jejímž cílem bude hlavně prověření současného stavu dopravní infrastruktury, identifikace hlavních problémů a navržení možností budoucího rozvoje a regulace území ve vztahu k turistickému využití a cestovnímu ruchu.Karlovarský kraj významně podporuje rozvoj cestovního ruchu v této oblasti a má zájem na tom, aby jeho další plánovaný rozvoj byl smysluplný a efektivní a rovněž aby i dopravní infrastruktura v území dokázala reagovat na zvyšující se počet turistů. Proto jsme se rozhodli, že necháme vytvořit územní studii, jejíž zadání chceme ještě v nebližší době projednat s dotčenými obcemi. Po zapracování připomínek bude následovat vyhlášení veřejné zakázky na zpracovatele prostřednictvím centrálního zadávání,“ uvedl krajský radní pro oblast regionálního rozvoje Josef Janů.

Řešeným územím je vymezená západní část Krušných hor od Plesné až po Stráž nad Ohří. Výhled budoucích potřeb bude zpracován s ohledem na udržitelný rozvoj území pro časový horizont 25 let. Do chystané územní studie bude nově zahrnut také projekt pěší hřebenovky, která povede od Hranic u Aše až k Božímu Daru. Po Krušnohorské cyklistické magistrále a Krušnohorské lyžařské magistrále se tak bude jednat o třetí, dosud chybějící, významnou trasu v Krušných horách. O zmapování terénu a vytyčení trasy by se měl postarat Klub českých turistů. (kvk)

 

Karlovarský kraj

 KV kraj logo

Hejtman: Jana Vildumetzová (ANO)
Krajské město: Karlovy Vary
Rozloha: 3314 km2
Počet obyvatel: 310245
Hustota zalidnění: 94 obyvatel/km2
NUTS: Severozápad
Radní: Dalibor Blažek (HNHRM), Jaroslav Bradáč (SPO), Jan Bureš (ODS), Martin Hurajčík (ANO), Karel Jakobec (ODS), Josef Janů (Piráti), Petr Kubis (ANO), Daniela Seifertová (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 7
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2021 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji