V letošním rozpočtu má Hradec Králové 108 milionů na sport

sportDalších dvacet milionů korun zastupitelé Hradce Králové rozdělili sportovním klubům a organizacím, které reprezentují město nebo nabízejí jeho obyvatelům aktivní a zdravý způsob trávení volného času. Na činnost vrcholových a výkonnostních sportovců město letos přispěje 14 milionů korun, více než šest a půl milionů korun se prostřednictví Královéhradecké unie sportu rozdělí mezi malé hradecké sportovní spolky. Celkem je letos v rozpočtu města připravených téměř 108 milionů korun na podporu amatérského i vrcholového sportu.

Nyní jsme rozhodovali o dotacích pro poloprofesionální sportovní kluby, ve kterých město nemá majetkový podíl nebo je nezřizuje. Často však hrají nejvyšší republikové soutěže nebo jejich členové zaznamenávají velké úspěchy i v zahraničí. Podporu a dotaci města si za takovouto reprezentaci zaslouží,“ řekl náměstek primátora Milan Jaroš, odpovědný za oblast školství a sportu. Největší částku dostane TJ Sokol Hradec Králové. O více než šest milionů se podělí jeho oddíly basketbalu, juda, atletiky nebo rychlostní kanoistiky. Finanční podporu z tohoto speciálního dotačního titulu v celkové výši téměř čtrnácti milionů korun obdrží také například hradečtí florbalisté, karatisté, cyklisté nebo ženský oddíl FC Hradec Králové.

Město vlastní nebo má majetkový podíl v klubech FC Hradec Králové a Mountfield HK. „Dotace těmto klubům je řešena zvlášť, tedy mimo dotační programy města. Výše letošní podpory by se ve srovnání s loňským rokem neměla nijak zásadně změnit,“ vysvětlil Jaroš. V roce 2017 byla podpora města extraligovému hokejovému klubu necelých 31 milionů korun, z toho 9,7 milionu bylo na mládežnické kategorie a dalších šest milionů na dokrytí ztráty z provozu zimního stadionu. Fotbalový FC HK získal loni od města dotaci na činnost 26,6 milionu korun, z toho 12,7 milionu bylo určených na nájem a provoz fotbalových areálů na Všesportovním stadionu a Bavlna.

V oblasti sportu město Hradec Králové pravidelně vypisuje celou řadu dalších dotačních titulů. Více než dvanáct milionů korun již zastupitelé rozdělili na činnost sportovních klubů a organizací v lednu. Na údržbu a investice do sportovišť, která nejsou v majetku města, šlo loni z jeho rozpočtu přes šest milionů, s podobnou částkou se počítá i letos. Dalším mládežnickým sportovním akademiím ve fotbale, tenise a basketbalu město každoročně přispívá více než sedmi miliony korun. Celkem je letos v rozpočtu Hradce Králové připravených téměř 108 milionů korun na podporu amatérského i vrcholového sportu. (mmhk)

 

Královehradecký kraj

logo colour CMYK

Hejtman:  Jiří Štěpán (ČSSD)
Krajské město: Hradec Králové
Rozloha: 4756 km2
Počet obyvatel: 560830
Hustota zalidnění: 118 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Martin Červíček (ODS), Martina Berdychová (Starostové a Východočeši), Aleš Cabicar (TOP 09), Vladimír Derner (KDU-ČSL), Rudolf Cogan (Starostové a Východočeši), Pavel Hečko (ČSSD), Karel Klíma (KDU-ČSL), Václav Řehoř (ODS)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji