Zásahy krajských záchranářů budou od září řízeny z nového operačního střediska

Rada Královéhradeckého kraje schválila výběr dodavatele technologického vybavení nového operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje. Hodnota projektu je téměř 40 milionů korun a většinu nákladů pokryje dotace z Integrovaného operačního programu. Již od září začne nové středisko sloužit svému účelu v budově Hasičského záchranného sboru v královéhradeckých Plačicích. 

Pravidelná obměna technologického vybavení je pro fungování Integrovaného záchranného systému zásadní. Stávající operační středisko Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje slouží již deset let a je tudíž zastaralé po stránce stavební i softwarové. Vedení kraje se proto rozhodlo nahradit nevyhovující „velín“ záchranky moderním operačním střediskem, které splňuje nejvyšší standardy. Realizace záměru je nyní zase o kus blíž, protože z výběrového řízení vzešel nejúspěšnější uchazeč. 

„Modernizace operačního střediska urychlí zpracování tísňových volání, zefektivní řízení posádek v terénu, usnadní jejich navigaci a zlepší komunikaci mezi posádkami a operačním střediskem i mezi jednotlivými složkami Integrovaného záchranného systému. To všechno povede k urychlení a zkvalitnění neodkladné přednemocniční péče,“ uvedl hejtman Lubomír Franc.

Cílů má být dosaženo díky nové ústředně i radiové síti. V nových prostorech bude k dispozici velkoplošné komplexní zobrazení operačního řízení. Pracovníci střediska budou využívat nejmodernější software a kvalitnější mapové podklady. Výjezdové základny a sanitní vozy budou navíc vybaveny navigačními přístroji a tablety.

Vítězná nabídka na dodávku všech potřebných technologií počítá s částkou 39,2 milionu korun včetně DPH. Celých 27 milionů přitom pokryje dotace z Integrovaného operačního programu. Zbylé prostředky, které představují výdaje na technickou podporu a servis a dále spolufinancování způsobilých výdajů, budou uvolněny z krajského rozpočtu.

Zdroj: TZ Královéhradecký kraj 

 

Královehradecký kraj

logo colour CMYK

Hejtman:  Jiří Štěpán (ČSSD)
Krajské město: Hradec Králové
Rozloha: 4756 km2
Počet obyvatel: 560830
Hustota zalidnění: 118 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Martin Červíček (ODS), Martina Berdychová (Starostové a Východočeši), Aleš Cabicar (TOP 09), Vladimír Derner (KDU-ČSL), Rudolf Cogan (Starostové a Východočeši), Pavel Hečko (ČSSD), Karel Klíma (KDU-ČSL), Václav Řehoř (ODS)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2020 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji