Dvacet milionů proti bariérám

invalidaDalší bezbariérové vstupy  v budovách domů s pečovatelskou službou a v budovách městských a obecních úřadů vzniknou pro naše zdravotně handicapované spoluobčany díky dotacím Ministerstva pro místní rozvoj, které pro tyto účely připravilo částku dvacet milionů korun.

Náš program je, kromě odstraňování bariér ve veřejných budovách, zaměřen také na dostupnost sociálních zařízení pro lidi se sníženou schopností pohybu a orientace. Jde například o bezbariérové toalety, výtahy nebo o svislé a schodišťové plošiny. Ministerstvo pro místní rozvoj se otázkami rozvoje obcí a pomoci našim handicapovaným občanům zabývá dlouhodobě,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Možnost podávání žádostí byla ukončena 31. ledna 2018. Sešlo se celkem deset žádostí, a to především od městských úřadů. Příjemcem dotace může být výhradně obec, jejíž projekt byl schválen Řídícím výborem Národního rozvojového programu mobility pro všechny.

Mezi přijatými žádostmi figurují například tyto projekty: Bezbariérové centrum obce Žádovice – Obecní úřad; Stavební úpravy pro bezbariérový přístup do budovy Městského úřadu v Táboře; Rekonstrukce objektů Kulturního střediska města Chlumec, II. etapa-městský úřad. (mmr)

 

Liberecký kraj

lbk

Hejtman:  Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj)
Krajské město: Liberec
Rozloha: 3163 km2
Počet obyvatel: 447788
Hustota zalidnění: 139 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Jitka Volfová (ANO), Jiří Löffelmann (SLK), Radka Loučková Kotasová (ANO), Marek Pieter (SLK), Přemysl Sobotka (ODS), Pavel Svoboda (ČSSD), Petr Tulpa (SLK), Květa Vinklátová (SLK)
Koalice: Starostové pro LBK a Změna pro LBK

Počet obcí s rozšířenou působností: 10
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2020 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji