Primátor Jablonce rezignoval na místo zastupitele kraje

BeitlNa dnešním jednání Zastupitelstva Libereckého kraje rezignoval na svou funkci primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl z Občanské demokratické strany. Důvodem je jeho zvolení poslancem v podzimních parlamentních volbách.

Petr Beitl je v krajském zastupitelstvu od roku 2008, v současné době působil na kraji ve třetím funkčním období. V roce 2010 se stal starostou Jablonce nad Nisou, o dva roky později, kdy se Jablonec stal statutárním městem, se jeho funkce změnila na primátorskou. V roce 2014 byl Svazem měst a obcí ČR vyhlášen jako nejlepší primátor v zemi za období 2010 až 2014. Jednapadesátiletý politik je také od roku 2011 prvním místopředsedou Euroregionu Nisa.

Beitl v loňských volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval jako lídr kandidátky ODS a získal více než dva tisíce preferenčních hlasů. Ve sněmovně je členem Výboru pro sociální politiku a Podvýboru pro sport a Podvýboru pro informační technologie a dávkové systémy.

Jeho náhradník v Zastupitelstvu Libereckého kraje by měl svůj slib složit na příštím jednání, které by se mělo uskutečnit 27. března.

Liberecký kraj

lbk

Hejtman:  Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj)
Krajské město: Liberec
Rozloha: 3163 km2
Počet obyvatel: 447788
Hustota zalidnění: 139 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Jitka Volfová (ANO), Jiří Löffelmann (SLK), Radka Loučková Kotasová (ANO), Marek Pieter (SLK), Přemysl Sobotka (ODS), Pavel Svoboda (ČSSD), Petr Tulpa (SLK), Květa Vinklátová (SLK)
Koalice: Starostové pro LBK a Změna pro LBK

Počet obcí s rozšířenou působností: 10
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji