V Mirošově dokončili průtah městem

mirosovZahájení stavebních prací na průtahu Mirošova začalo letos v červnu.  Slavnostní uvedení stavby do provozu za účasti náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro dopravu Pavla Čížka, zástupců města Mirošova a zhotovitele pak proběhlo 5. prosince 2018.

Součástí stavby je kompletní rekonstrukce vozovky, dále pak úprava dvou protilehlých autobusových zastávek se zřízením místa pro přecházení, odvodnění komunikace do nových uličních vpustí a pročištění příkopů. Zároveň proběhla oprava mostu ev.č. 11725-1 v Mirošově.

V části financované městem Mirošov bylo provedeno přeložení a výstavba nových chodníků, nástupišť zastávek, sjezdů na místní komunikace a vjezdů k nemovitostem. Stavba byla prováděna po třech úsecích.

Investiční stavební akce je financována dvěma objednateli, a to Správou a údržbou silnic Plzeňského kraje a městem Mirošov. Celkové náklady stavby činí více než patnáct a čtvrt milionu korun. (plk)

 

Plzeňský kraj

pl kraj logo

Hejtman:  Josef Bernard (ČSSD)
Krajské město: Plzeň
Rozloha: 7561 km2
Počet obyvatel: 581175
Hustota zalidnění: 73 obyvatel/km2
NUTS: Jihozápad
Radní: Marcela Krejsová (ODS), Ivana Bartošová (Koalice pro Plzeňský kraj), Martin Baxa (ODS), Pavel Čížek (Starostové a Patrioti), Ivo Grüner (ČSSD), Zdeněk Honz (ČSSD), Milena Stárková (ČSSD), Radka Trylčová (ODS)
Koalice: ČSSD s KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2020 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji