Zlepší nová appka středočeské silnice?

aplikaceStředočeský kraj, který je vlastníkem více než osmi a půl tisíce silnic nižších tříd, spouští novou webovou aplikaci, která umožní řidičům hlásit závady na komunikacích. Uživatelé se do ní dostanou na adrese www.musimetoopravit.cz. Aplikace je mapová, snadno a intuitivně ovladatelná.

 

Středočeský kraj si od nové aplikace slibuje zrychlení monitoringu, předávání informací mezi řidiči a silničáři a zrychlení oprav. "Zadání výmolů do aplikace je velmi jednoduché. Na mapě stačí kliknout na vybranou silnici, napsat o jakou závadu se jedná, případně přiložit její fotografii a odeslat," uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Aplikace má fungovat tak, že nahlášený problém se rozešle prostředictvím mailů do schránek odpovědných pracovníků na krajském odboru dopravy a na Krajské správě a údržbě silnic. Některý ze čtyřicítky cestmistrů následně závadu prověří a rozhodne o opravě. "Krajská správa a údržba silnic tak bude moci efektivně řešit jednotlivé požadavky,“ dodala Jermanová. Informaci zpětně dostane i nahlašovatel, kterému přijde do mailu potvrzení o převzetí jeho hlášení, dostane také zprávu o dalším postupu a případné opravě. Závady, které nespadají do kompetence Středočeského kraje, tedy poškození dálnic a silnic první třídy, předá kraj vlastníkovi komunikací, tedy Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Pořízení a roční provoz systému dosáhne devadesáti tisíc korun.

banner zastupka

stating

sus finiser

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji