Mezi evropské projekty zařadila rada tři dopravní stavby

skvoreckaRadní Středočeského kraje rozhodli o zařazení tří dalších dopravních staveb do zásobníku projektů spolufinancovaných z evropských prostředků. Náklady na tyto akce přesáhnou celkem 163 milionů korun. Jde o průtah v Úvalech, most v Nymburce a rekonstrukci silnice a mostů ve Velké Dobré – Novém Strašecí.

V případech silnice v Úvalech a úseku ve Velké Dobré – Novém Strašecí jde o velmi frekventované komunikace, které jsou značně poničené. Jejich rekonstrukce je už nezbytná, a to jak pro bezpečnost provozu, tak pro zvýšení komfortu obyvatel v okolí staveb. Silnice v Úvalech navíc nahrazuje vnější okruh Prahy a značně trpí kamionovou dopravou,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

V Nymburce se bude opravovat most, po kterém vede komunikace druhé třídy. „Konstrukce mostu je ve špatném technickém stavu, jeho oprava zlepší bezpečnost a plynulost silničního provozu ve frekventovaném úseku. Proto jsem rád, že jsme o další důležitý krok blíž ke zlepšení stávajícího stavu,“ uvedl náměstek hejtmanky Miloš Petera (ČSSD).

II/101 Úvaly, průtah, ulice Škvorecká - Jedná se o rekonstrukci části silnice II. třídy č. 101 v průtahu městem Úvaly. Silnice II/101 slouží jako vnější okruh Prahy, intenzita dopravy je zde tedy značná, navíc narůstá zatížení těžkou nákladní dopravou. Konstrukce nynější vozovky v daném úseku silnice je neúnosná, není řešeno ani její odvodnění. Dopravní prostor není jednoznačně vymezen, veřejná doprava má negativní vlivy na okolní zástavbu.

Úsek by se měl stavět v letech 2020-2022, přičemž předpokládané náklady přesahují 37 milionů korun. Cílem rekonstrukce je vyřešení špatného stavebně – technického stavu vozovky s důrazem na podstatné zlepšení bezpečnosti provozu, pohybu pěších, vytvoření zelených a odstavných ploch, zajištění odvodnění komunikace. Délka úseku je zhruba půl kilometru.

II/330, Nymburk – most ev. č. 330-003 - V tomto případě se jedná o rekonstrukci mostu na komunikaci II. třídy, který je nyní ve velmi špatném technickém stavu, především jeho nosná konstrukce. V nezastavěné části Nymburka se stávající most nahradí novým rámovým mostem z monolitického železobetonu s plošným založením. Šířka vozovky bude upravena na 7,5m (kategorie S 7,5/70). Součástí je rekonstrukce vozovky v nejnutnějším rozsahu pro plynulé napojení na stávající stav.

Stavební práce by měly probíhat v létech 2018 až 2019. Náklady na projekt se předpokládají ve výši 20,3 milionů korun.

II/606 Velká Dobrá - Nové Strašecí, rekonstrukce silnice a mostů - V současné době je tato silnice II. třídy v nevyhovujícím stavu, přitom se významnou měrou podílí na zajištění dobré dopravní obslužnosti v řešené oblasti. Délka rekonstruované silnice je 15,3 kilometru a její součástí jsou i čtyři mosty. V rámci stavby je také řešeno parkování vozidel podél silnice II/606.

Akce proběhne v období od roku 2018 do roku 2021. Projekt, který je zařazen v zásobníku projektů spolufinancovaných EU/EHP a národních zdrojů, vyjde celkem na 106 milionů korun. (sck)

Středočeský kraj

sck

Hejtman: Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)
Krajské město: Praha
Rozloha: 11014 km2
Počet obyvatel: 1287277
Hustota zalidnění: 116 obyvatel/km2
NUTS: Střední Čechy
Radní: Gabriel Kovács (ANO), Martin Kupka (ODS), Martin Macháček (STAN), Daniel Marek (TOP 09), Věslav Michalik (STAN), Jaroslava Němcová (ANO), František Petrtýl (ANO), Vít Rakušan (STAN), Jan Skopeček (ODS), Ivo Šanc (STAN)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 26
Počet členů rady: 10
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji