Ústecký kraj ocenil svoje mladé olympioniky

usk olympiadaCelkem devět medailí vybojovali mladí sportovci z Ústeckého kraje na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže, která se letos uskutečnila na přelomu ledna a února v Pardubickém kraji. Před svým pravidelným jednáním v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje zastupitelé poděkovali mladým medailistům.

Chtěl bych vám jménem Ústeckého kraje poděkovat za vzornou reprezentaci, podali jste pozoruhodné výkony a věřím, že to nebyla vaše poslední medaile a uslyšíme o vás ještě někdy v budoucnu, až se třeba dostanete na olympiádu světovou,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Na zimní olympiádě dětí a mládeže na východě Čech vybojovala výprava Ústeckého kraje složená ze 110 mladých sportovců  devět medailí. Nejvíce sportovci zaváleli v alpském lyžování, kde to zlatem zacinkalo hned třikrát a dařilo se i snowboardistům, kteří přivezli pět medailí. Snowboardistka Anna Halašová získala zlatou medaili ve snowboardcrossu a stříbrnou v paralelním obřím slalomu, snowboardistka Beata Kaplanová získala stříbrnou medaili ve slopestyle, ve kterém uspěli také Julie Sušická a Ondřej Sušický, kteří získali bronz. Tereza Macholdová přivezla zlatou medaili z lyžařského orientačního běhu a nadějný mladý lyžař Marek Müller má hned tři zlaté medaile. Zvítězil ve všech třech individuálních disciplínách alpského lyžování. (usk)

 

Ústecký kraj

logo UK 23

Hejtman: Oldřich Bubeníček, KSČM
Krajské město: Ústí nad Labem
Rozloha: 5335 km2
Počet obyvatel: 830371
Hustota zalidnění: 156 obyvatel/km2
NUTS: Severozápad
Radní: Martin Klika (ČSSD), Jaroslav Foldyna (ČSSD), Stanislav Rybák (KSČM), Jaroslav Komínek (KSČM), Petr Šmíd (SPO-SPD), Zdeněk Matouš (ČSSD), Jitka Sachetová (KSČM), Ladislav Drlý (KSČM), Radek Balej (KSČM), Radek Štejnar (ČSSD)
Koalice: KSČM a ČSSD
Počet obcí s rozšířenou působností: 16
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 55

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2021 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji