Zlín se chystá na Týden manželství

web manzelstviV týdnu od 11. do 17. února bude pod záštitou hejtmana Jiřího Čunka probíhat Národní týden manželství ve Zlíně. Přinese řadu aktivit ke zlepšení kvality soužití manželů či partnerů, kteří se teprve na manželský slib připravují.

Jednou z nich bude přednáška kadeřníka a jáhna Jana Špilara na téma Jak ochránit své manželství před různými vnějšími i vnitřními vetřelci. Uskuteční se 16. února od 9:00 ve foyer 14I15 Baťova institutu ve Zlíně a záštitu nad ní převzala radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

S radostí přebírám záštitu nad touto milou akcí. Je to určitě velmi vhodný způsob, jak oslavit svátek sv. Valentýna, protože na vztazích manželských a partnerských je zapotřebí neustále pracovat a pořád se snažit o zlepšení vzájemné komunikace, pochopení pro druhého i schopnosti odpouštět a vidět na protějšku především jeho dobré stránky,“ řekla radní Michaela Blahová.

Během celého Týdne manželství ve Zlíně budou moci ti, kdo se zaregistrují na webu www.manzelstvivezline.cz, získávat bezplatné SMS s námětem, jak v daný den svou „polovičku“ potěšit a co konkrétního udělat pro zlepšení vztahu. V kavárně Adria Grande ve Zlatém jablku Zlín dostanou zdarma kávu manželské páry, které se netají tím, že k sobě patří. 

V krajské knihovně Františka Bartoše bude připraven koutek knih s manželskou a rodinnou tematikou.

Rádi bychom povzbudili ty, kdo se do manželství chystají vstoupit nebo už jsou svoji, aby v tomto týdnu zvláštním způsobem investovali do svého vztahu, který si to jistě zaslouží. Je naivní si myslet, že se nám podaří vymýtit všechny rozvody. Ale přinejmenším to naše manželství může být bezpečným místem, kde platí slib lásky v dobrém i zlém, který jsme si dali a o kterém víme, že sliby nejsou chyby,“ uvádějí organizátoři z Nadačního fondu Credo. (zlk)

 

Zlínský kraj

zlinsky kraj logo

Hejtman: Jiří Čunek (KDU-ČSL)
Krajské město: Zlín
Rozloha: 3964 km2
Počet obyvatel: 589030
Hustota zalidnění: 149 obyvatel/km2
NUTS: Střední Morava
Radní: Jiří Sukop (ANO), Pavel Botek (KDU-ČSL), Josef Zicha (STAN), Margita Balaštíková (ANO), Michaela Blahová (KDU-ČSL), Petr Gazdík (STAN), Miroslav Kašný (KDU-ČSL), Jan Pijáček (ODS)
Koalice: ČSSD, KSČM a SPOZ
Počet obcí s rozšířenou působností: 13
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2020 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji