V Praze vzniká plán systematické podpory cyklistiky

 

V metropoli by měl skončit poněkud chaotický rozvoj cyklistické dopravy. Nahradí ho systém s jasně danými pravidly, jehož cílem je vytvořit z cyklistiky přirozenou součást pražské dopravy. Shodli se na tom náměstek pražské primátorky Petr Dolínek a nový předseda magistrátní Komise pro cyklistiku Stanislav Kozubek.

Číst dál

Kraje nesouhlasí s kritikou ministra dopravy

Ministr dopravy vlády ČR Dan Ťok dnes kritizoval kraje za údajně pomalé čerpání prostředků na opravy silnic 2. a 3. tříd z objemu financí, které po dohodě s Radou Asociace krajů uvolnila vláda.

Číst dál

Asociace ve Štiříně o lékařích i sociálních službách

stirin na webVe středočeském Štiříně se uskutečnilo jednání Asociace krajů ČR. Její představitelé během odpoledního programu řešili společné problémy se Svazem měst a obcí ČR. Asociace krajů se s Svazem měst a obcí shodly především na nutném řešení nedostatku dětských a praktických lékařů v regionech. „Rádi bychom vyvolali mimořádné jednání na úrovni vlády a ministerstva zdravotnictví, aby se tato věc co nejrychleji řešila. Problém je například ve věkovém průměru lékařů pro děti a dorost, jenž činí 58 let,“ řekl předseda SMO ČR Dan Jiránek. Ten dále dodal, že polovina těchto lékařů je starších 60 let. Atestaci si podle jeho údajů dělá 20-25 lékařů ročně, zatímco do penze za rok odchází 80 dětských lékařů. 

Číst dál

Novou pražskou primátorkou je Adriana Krnáčová

krnacovaV Praze proběhlo první zasedání nově zvoleného zastupitelstva, které také volilo vedení pražské radnice. A žádné velké překvapení se nekonalo. Podle očekávání se první primátorkou v historii Prahy stala Adriana Krnáčová z hnutí ANO 2011.  Ta už při úvodním zasedání rozčílila některé zastupitele, když odmítla před volbou vystoupit a představit se zastupitelům.

Číst dál

Hejtmani se rozhodují: Hašek hejtmanem, Novotný si funkce nechá

rozhodujiZápletka s kumulací funkcí pětice hejtmanů pomalu ale jistě spěje ke svému rozuzlení. Po Milanu Chovancovi, který zamířil na ministerstvo, Jiřím Zimolovi, který se vzdal poslaneckého křesla, oznámili své rozhodnutí i další hejtmani. Michal Hašek se rozhodl stejně jako jihočeský hejtman opustit Poslaneckou sněmovnu, hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný se pak postavil proti vlastní straně – nechá si oba mandáty. 

Číst dál

Deset let v EU: kraje je hodnotí pozitivně

10let krajuPřed deseti lety vstoupila Česká republika do Evropské unie. Pro někoho je to důvod k oslavám kulatého výročí, pro jiného zase příležitost ke kritice poměrů, které náš vstup do evropského společenství změnil nebo rovnou přinesl. Je samozřejmé, že pohled vedení jednotlivých krajů na naše členství bude záviset velkou měrou na postoji politické strany, která daný kraj právě spravuje. Sociální demokraté byly vždy spíše proevropští, a tak i postoje většiny hejtmanů k EU jsou víceméně kladné.

Číst dál

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji