Velíšek dostal novinářskou cenu

velisek cenaV Havlíčkově Brodě se rozdávaly novinářské ceny. Jednu si odsud odvezl také dlouholetý spolupracovník Evropských novin, komentátor Zdeněk Velíšek. Ten se stal terpve druhým laureátem ocenění Opus Vitae.

Ceny uděluje Nadace Českého literárního fondu a o jejich držitelích rozhoduje odborná porota. Ta v letošním roce rozhodla, že hlavní ocenění – Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského – získá moderátor Martin Veselovský. Literární fond si všímá i mladých novinářů do 33 let, kterým uděluje Novinářské křepelky. Ty si z Havlíčkova Brodu letos odvezl Jan Kaliba z Českého rozhlasu a Ondřej Koutník z Lidových novin.

Teprve podruhé vyhlásila odborná porota, ve které zasedá mimo jiných třeba Daniela Drtinová či Jaroslav Spurný, čestnou cenu Opus Vitae, tedy jakési ocenění celoživotního díla. Po Janu Petránkovi, který tuto cenu získal loni, se jejím historicky druhým držitelem stal dlouholetý televizní novinář a také komentátor Evropských novin Zdeněk Velíšek. Dostal ji za „celoživotní noblesní komentátorskou a reportérskou činnost, glosující zejména nelehký rozvoj Evropské unie a také místo Česka v ní“. 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2023 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji