Sté narozeniny mají svůj web

web mmrMinisterstvo pro místní rozvoj se spolu s agenturou CzechTourism a s dalšími významnými institucemi podílí na oslavách významných výročí roku 2018 spojených s českou státností. Začátkem ledna byly při této příležitosti spuštěny speciální webové stránky určené výhradně oslavám: www.spolecnestoleti.cz a postupně budou zprovozněny i jejich cizojazyčné varianty – slovenská, anglická a další verze.

Za mimořádně významné považuji zejména sté výročí vzniku samostatného Československa. Připomeneme si i padesáté výročí Pražského jara, které vyvrcholilo známými srpnovými událostmi roku 1968. V tomto roce také uběhlo celé čtvrtstoletí od rozdělení společného státu Čechů a Slováků a vzniku samostatné České republiky. Všechny tyto události je dobré si připomínat,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

MMR se bude na oslavách podílet zejména podporou domácího cestovního ruchu, ale i cestovního ruchu příjezdového – zaměřeného především na Slovensko, které na oslavách též aktivně pracuje. Spolupráce a koordinace všech akcí proto probíhá i se slovenskými partnery.

Agentura CzechTourism zajišťuje nejen prezentaci významných výročí z pohledu odvětví cestovního ruchu (veletrh Holiday World, festival Tourfilm), ale i z hlediska potřeb ostatních resortů podílejících se na oslavách. Klíčovou aktivitou je především logo a jednotný koncept oslav, který zahrnuje například tvorbu reklamního spotu, webové prezentace a propagačních tiskovin. (mmr)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2021 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji