Víc než miliarda do sociálních služeb

socialni sluzby2V rekordní výši dorazila do Olomouckého kraje dotace ministerstva práce na podporu sociálních služeb. Hejtmanství mezi ně rozdělí jednu miliardu a sto osmnáct milionů korun.  

Olomoucký kraj získal na provoz sociálních služeb přibližně o 275 milionů korun více než vloni. Je to velmi dobrá zpráva, stejně jako to, že všechna zařízení dostanou prostředky, které potřebují, včas,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Žádost o dotaci na zajištění sociálních služeb v Olomouckém kraji pro letošek podalo 113 poskytovatelů, kteří nabízí 248 služeb. Olomoucký kraj peníze rozdělí podle pravidel Programu finanční podpory. Přidělení jednotlivých dotací musí ještě koncem února schválit zastupitelstvo. „Poskytovatelé sociálních služeb se teď mohou věnovat klientům, aniž by žili v obavách, že nebudou mít finance na provoz,“ doplnil hejtman Okleštěk. První peníze ve výši 60 procent přidělené dotace dostanou žadatelé v březnu, zbytek v následujících týdnech. (olk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2021 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji