Přes Lazníky po nové

olk laznikyPohodlnější je ode dneška průjezd obcí Lazníky na Přerovsku. I díky krajské dotaci tam prošel rekonstrukcí hlavní tah ve směru na Tršice, který byl už ve špatném technickém stavu.

Cesta byla rozbitá a opravu nutně potřebovala. S výsledkem rekonstrukce jsme všichni moc spokojení,“ řekla starostka obce Lazníky Hedvika Dočkalová.

V rámci stavebních prací, které přišly na zhruba pětadvacet miliónů korun, byl opraven více než kilometr dlouhý úsek silnice. Ta po obnově podkladních vrstev dostala nový asfaltový povrch.

Průtah Lazníky je za poslední měsíc už pátou silnicí, jejíž opravu jsme zdárně dokončili. Rozhodně ale není poslední. V rekonstrukci nejhůře sjízdných krajských komunikací budeme pokračovat,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Na akci se finančně podílela také sama obec. Za téměř dva milióny korun nechala udělat nové obruby a opravit chodníky. (olk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji