Sever Moravy dostal deset tisíc respirátorů a čtyři a půl tisíce roušek

respiratory mskDo Moravskoslezského kraje dnes dorazila dodávka 10 tisíc respirátorů FFP2, které koupili a pro potřeby zdravotníků uvolnili moravskoslezští hasiči. Ministerstvo zdravotnictví zároveň poslalo 4500 roušek. Ty kraj rozdělí mezi terénní zdravotní služby a zdravotnické dopravní služby.

Důležitá a dobrá zpráva je, že toto množství respirátorů uspokojí potřeby všech zdravotníků primární péče. To znamená, že nejen nemocnice, ale podle objednávek z minulého týdne dostanou respirátory i praktičtí lékaři, ambulantní specialisté a stomatologové. Roušky pošleme pracovníkům terénní zdravotnické služby a zdravotnické dopravní služby. Tedy těm, kteří převážejí pacienty a jezdí za seniory a nemocnými lidmi patřícím k nejohroženějším skupinám obyvatel,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

S distribucí těchto osobních ochranných zdravotních pomůcek pomáhají zaměstnanci krajského úřadu. „Zásilku respirátorů a roušek krajští zaměstnanci rozvezou na jednotlivá výdejová místa, tedy do krajských nemocnic v Havířově, Karviné, Frýdku-Místku, Opavě, Krnově a v Bílovci. Tam je určená kontaktní osoba a připraven harmonogram výdeje. O připravené zásilce budou všichni objednavatelé informováni e-mailem nebo telefonicky. Žádáme všechny, aby na výdejová místa přijeli, až po potvrzení, že je jejich ‚balík‘ připraven a zabránili tak shlukování lidí,“ vyzývá ředitel krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza. (msk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji