Dvě školy na Plzeňsku naplno šijí roušky

foto šití roušek1Na dvou středních školách v Plzeňském kraji se naplno rozběhla výroba roušek. Na Střední škole živnostenské v Plané šije 25 dobrovolníků na Integrované střední škole živnostenské v Plzni dalších 12.

K dnešnímu dni pracuje na výrobě roušek dobrovolně 20 zaměstnanců a 5 žáků. Část výroby a hlavně příprava materiálu probíhá v učebně odborného výcviku Střední škole živnostenské v Plané, část se šije na základní škole a ostatní výroba je doma na zapůjčených šicích strojích. Pět šicích strojů bylo zapůjčeno na krajský úřad Plzeňského kraje. Předpokládaná výroba do pátku je cca 500 ks. První vyrobené kusy byly předány starostce města Planá, další roušky dostane nemocnice sv. Anna, a to cca 150 ks. Dětský domov Planá dostal materiál a šicí stroj a vyrobí si roušky sami, stejně tak Dům s pečovatelskou službou v Plané,“ shrnuje náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová a dodává, že město Planá má požadavek na dalších cca 100 ks, zbylé roušky obdrží v pátek Plzeňský kraj.

Výroba roušek probíhá i na Integrované střední škole živnostenské v Plzni, na odloučeném pracovišti v Křimické ulici v Plzni. Tady byl včera zahájen zkušební provoz a dnes se zapojilo do šití šest žákyň školy, čtyři učitelé a dva dobrovolníci, kteří se registrovali na webu Plzeňského kraje. Do dnešních 10:00 se zde vyrobilo 100 ks roušek. Zatím bylo 50 ks roušek předáno městu Plzeň, další vyrobené roušky budou předány MŠ Zahradní v Domažlicích.

Všem dobrovolníkům patří naše veliké poděkování a budeme rádi, když se přihlásí další,“ dodává náměstkyně. Přihlásit se mohou prostřednictvím webových stránek kraje. (plk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji