V Chrasti šijí roušky pro Pardubický kraj

rousky acraCelkem pět tisíc textilních roušek objednal na konci února Pardubický kraj přes společnost Medesa v Poličce, která šije textilní roušky v chráněných dílnách a dalších společnostech. Mezi ty patří také firma ARCA v Chrasti u Chrudimi, ve které dalších 750 roušek ve středu vyzvedl hejtman Martin Netolický. Do konce týdne bude mít kraj doplněnou první zásilku s tím, že začíná vyrábět dalších deset tisíc kusů.

Výhodou těchto textilních roušek je, že se dají po sterilizaci znovu použít. Již před zjištěním prvního případu na území České republiky jsme objednali prvních pět tisíc kusů textilních roušek, na jejichž výrobě se podílí také chráněné dílny a společnosti z regionu. Do konce tohoto týdne budeme mít pět tisíc kusů, které v rámci dílčích dodávek navážíme do centrálního skladu v Chrudimi a následně distribuujeme do regionu. Nejsou to stovky tisíc kusů, ale snažíme se v tuto chvíli zajistit maximum možného,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který v Chrasti ve středu odpoledne vyzvedl dalších 750 kusů.

Firma vznikla v roce 1993 jako ARCA Chrast s.r.o. v regionu s dlouholetou tradicí v oděvním průmyslu a zabývala se výrobou sportovního, pracovního a profesního oblečení. Od začátku spolupracuje s jednou z nejvýznamnějších německých firem v odvětví pracovního oblečení. Firma ARCA CZECH s.r.o. má v současné době přes 70 kvalifikovaných zaměstnanců s výrobní kapacitou ca 75 tisíc kusů pracovních oděvů ročně. (pak)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji