Sto tisíc respirátorů koupil a přivezl Plzeňský kraj

plk respiratoryDalších 100 tisíc kusů respirátorů KN95 dorazilo v pondělí do provizorního skladu na krajském úřadě. Respirátory zajistil kraj z vlastních prostředků. S dopravou pomohli hasiči.

Včera jsme si ve spolupráci s hasiči vyzvedli ve skladu v Opočínku u Pardubic námi objednanou zásilku 100 000 kusů respirátorů. Tímto bych rád poděkoval Hasičskému záchrannému sboru, který nám s převážením zásilek pomáhá,“ uvedl hejtman Josef Bernard. Respirátory budou během následujících dnů distribuovány do zdravotnických zařízení a zařízení pro seniory. Je to druhá z velkých zásilek respirátorů, kterou kraj zajistil vlastními silami. Připraveny jsou další objednávky, aby byly pokryty nejen akutní potřeby, ale počítá se také s vytvořením rezervy pro další období.

Takřka denně kraj také přijímá zásilky od Ministerstva vnitra ČR nebo další osobní ochranné pomůcky pořizované Plzeňským krajem. Dnes bude pokračovat rozdělení materiálu na distribuční místa. Osobní ochranné prostředky budou dnes například distribuovány jednotkám dobrovolných hasičů, pohřebním službám v kraji, obcím s rozšířenou působností, pracovníkům vodáren a ČOV, dětským domovům, otevřeným školkám nebo zařízením ústavní výchovy. (plk)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji