Komentář Petra Gazdíka

gazdik stanPro hnutí Starostové a nezávislí jsou předvolební přípravy už prakticky v plném proudu. Už několik měsíců jednáme v krajích s řadou regionálních sdružení (hnutí Ostravak, Východočeši), v některých krajích s SNK ED nebo s KDU-ČSL. Jsme přesvědčeni, že podobná předvolební spojení ukončí tříštění sil a na krajské kandidátky přivedou zajímavé osobnosti. Takže si i věříme stran výsledků. Pokud skutečně uspějeme, hodláme prosazovat hlavní pilíř našeho programu: rozhodování co nejblíže voličům. Tedy: štíhlý, ale silný stát (obrana, bezpečnost), více pravomocí krajům a obcím.

Petr Gazdík, 1. místopředseda STAN

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2021 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji