Stavba hospicového pavilonu pokračuje

rehos nejdekKarlovarský kraj odstartoval v listopadu loňského roku stavbu budovy hospicové péče v areálu Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) v Nejdku. Stavebníci pracují podle stanoveného harmonogramu, zatím se prostavělo necelých 9 milionů korun.

​„Největší objem prací se samozřejmě plánuje na letní měsíce, pokud všechno půjde dobře jako dosud, první kamenný hospic začne sloužit lidem z našeho kraje v únoru 2018. Jednou z priorit Karlovarského kraje je rozvíjet různé formy hospicové péče, přispíváme tedy na poskytování mobilních služeb přímo v domácnostech našich občanů, a z krajského rozpočtu financujeme zároveň budování kamenného hospice. Celkové náklady by měly dosáhnout 78, 5 milionu korun. Jde nám především o to, že nevyléčitelně nemocní i lidé na sklonku svého života musí mít důstojné zázemí a důležitá je i duchovní podpora v těchto okamžicích,“ uvedl krajský radní Jan Bureš.

Stavebníci zatím provedli terénní práce, vykopali a vybetonovali základy. Hotovy jsou rozvody kanalizace. V současnosti už mohou kolemjdoucí sledovat stavbu svislých konstrukcí, opěrné zdi, probíhá betonáž stropu mezi přízemím a prvním patrem. Do poloviny dubna by mělo být přízemí kompletně zakryté stropem.

Pavilon členitého půdorysu bude propojen se stávající hlavní budovou nadzemní lávkou, čímž se usnadní dopravní obslužnost areálu. Oddělení paliativní péče stavebníci vybudují ve druhém podlaží třípatrové budovy. „Snažíme se, aby stavební práce co nejméně zasahovaly do běžného života obyvatel našeho zařízení, a zatím se nám to daří. Nově vznikající oddělení bude mít celkem 23 nových lůžek ve dvou i jednolůžkových pokojích s možností přítomnosti rodinných příslušníků. Počítá se s využitím aktivní odpočinkové zóny pro imobilní pacienty. Vybuduje se společenská místnost s kapacitou šedesát osob pro pořádání vzdělávacích aktivit.  Zároveň se klienti mohou těšit na prostor pro občerstvení i s venkovním posezením. Vstup do areálu zařízení zabezpečí vrátnice, která bude zároveň zajišťovat ostrahu objektu a poslouží k lepší orientaci,“ vysvětlila ředitelka REHOS Nejdek​ Olga Pištejová. (kvk)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji