Hejtmani se zítra sejdou v Dřítči na Pardubicku

akcr2V Dřítči na Pardubicku se zítra hejtmani českých a moravských krajů na jednání Rady Asociace krajů ČR. Důležitým bodem programu zasedání je způsob rozdělení 420 milionů korun, které pro kraje vláda uvolní. Hejtmani zároveň musí připravit v této souvislosti podklady, které po nich požaduje předseda vlády Bohuslav Sobotka.

 

Prostředky, které se vláda rozhodla uvolnit, by měly putovat do oprav silnic II. a III. třídy, které jsou v majetku krajů, zároveň by měly regionům kompenzovat náklady, které jim vznikly při navýšení platů řidičů autobusů.

Hejtmani už potřebné podklady pro premiéra shromáždili, nyní je společně projednají. "Po schválení pošleme materiál k rukám Bohuslava Sobotky," přiblížila předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová a dodala: "Zásadní však je, aby se krajům kompenzovaly všechny náklady, které se zvýšením mezd řidičů autobusů mají, jak už premiér 17. ledna slíbil."

Data, která kraje dosud daly dohromady, ukazují, že celková částka, kterou musí pro pokrytí navýšení platů řidičů autobusů vynaložit, činí 840 milionů korun. Je to tedy zhruba dvojnásobek toho, co by do krajů mělo přijít od státu.

banner zastupka

sus veltrh

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji