Z Karlových Varů se bude létat do Taškentu

letadloProvoz na letišti v Karlových Varech obohatí v letních měsících letošního roku letadla společnosti Uzbekistan Airways, která budou létat na trase ze středoasijského Taškentu do Karlových Varů. Série charterových letů, provozovaných na objednávku uzbeckých touroperátorů, odráží narůstající zájem o návštěvu regionu.

 

Narůstající zájem uzbecké klientely o cesty do našeho regionu se projevuje dlouhodobě a o zavedení leteckého spojení jednali zástupci letiště již v loňském roce. Bohužel složitý proces získávání víz a zejména vízové kvóty pro Uzbekistán znemožnily realizaci letů v loňském roce a jsme proto rádi, že se ve spolupráci s ministerstvem zahraničních věcí podařilo tento problém vyřešit a že v letošním roce budeme moci cestující z této destinace přivítat na našem letišti,“ uvedl ředitel letiště Václav Černý.

Spojení z Taškentu do Karlových Varů se stane historicky nejdelší leteckou linkou, která bude provozována z našeho regionu. Letová vzdálenost  je přibližně 4300 kilometrů a doba letu bude zhruba 5,5 hodiny. Zároveň se jedná první a jediné přímé letecké spojení provozované mezi Uzbekistánem a Českou republikou od roku 2014.

Lety z Taškentu jsou dobrým příkladem toho, že náš region může být atraktivní pro návštěvníky z různých částí světa. Pro naše cestovatele je zase Uzbekistán zajímavý svou pohnutou minulostí, na jeho území se nacházejí některá z nejstarších měst světa. Věřím, že všichni „aktéři“ v oblasti cestovního ruchu v našem kraji i nadále budou aktivní ve vyhledávání nových příležitostí a trhů a ještě intenzivněji budou navazovat kontakty, které mohou znamenat další příliv návštěvníků do našeho regionu. Byl bych rád, kdyby se spojení mezi Taškentem a Karlovými Vary stalo pravidelnou součástí leteckého provozu na letišti v Karlových Varech i v budoucích letech,“ doplnil náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Společnost Uzbekistan Airways vznikla v lednu 1992 a dnes provozuje celkem 36 letadel, která létají do více než 40 destinací v zemích CIS, západní Evropy, USA, středního a dálného východu. Významný je i provoz tuzemských linek. Společnost má ve své flotile celkem 36 letadel, včetně nejmodernějších typu Boeing 787. Mezi Karlovými Vary a Taškentem bude létat Airbus 320 od 25. června do 17. září. (kvk)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji