Kvůli moru uvolnil kraj pět milionů

wild 659490 1920Uvolnění 5 milionů korun z rozpočtové rezervy kraje na výdaje spojené s opatřeními proti zamezení šíření nákazy africkým morem prasat schválila Rada Zlínského kraje.

 

Peníze z krajské rezervy nám poslouží k okamžitému pokrytí nezbytných výdajů při řešení aktuálního krizového stavu do doby, než obdržíme prostředky z účelové rezervy Ministerstva financí na řešení krizových situací. Použity budou na monitorování území drony nebo na nákup odchytových klecí na prasata a chladicí boxy,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Podle krizového zákona výdaje spojené s vyhlášení krizové situace hradí stát ze všeobecné pokladní správy. „Nemůžeme čekat na rozhodnutí orgánů, myslivci musí začít lovit. Pokud by se nákaza rozšířila z červené zóny a našlo by se jediné nakažené prase mimo, pak půjdou do kafilérie nejen všechna prasata ve Zlínském kraji, ale i v celé republice,“ pokračoval hejtman Čunek.

V souvislosti s výskytem afrického moru prasat vyhlásil hejtman Jiří Čunek 31. července stav nebezpečí, který potrvá až do 29. srpna. Od 9. srpna je zakázán vstup a lov na infikovaném území. Jedná se o oblast ohraničenou pachovými a elektrickými ohradníky mezi obcemi Lípa, Slušovice, Březová, Lukov, Fryšták a Vršava ve Zlíně. Zákaz vstupu platí do 29. srpna. (zlk)

banner zastupka

stating

sus finiser

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2018 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji