Ladův památník se znovu otevře první jarní den

ladaPamátník Josefa Lady v Hrusicích prošel v prvních měsících letošního roku částečnou rekonstrukcí a pro veřejnost byl zavřený. Pro návštěvníky by se měl znovu otevřít ve středu 21. března.

Během rekonstrukce prošly generální opravou parketové podlahy a nevyhovující zastaralé zářivky nahradilo nové LED osvětlení ve všech šesti místnostech památníku. Celý objekt je nově vymalovaný a upravený tak, aby budova byla co nejvíce stylizována do doby života Josefa Lady,“ uvedl k opravám radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička.

Expozice v bývalém letním sídle rodiny Josefa Lady představuje dílo známého českého malíře, ilustrátora a spisovatele, autora slavného kocoura Mikeše či ilustrátora nezapomenutelného vojáka Švejka. Část památníku mapuje tvorbu jeho dcery, malířky a ilustrátorky Aleny Ladové, která se ve své tvorbě věnovala hlavně dětem. Vilu obklopuje rozlehlá zahrada, kde dodnes stojí dvě lípy, které zasadil sám Josef Lada na památku narození svých dcer. Od roku 2010 je v části zahrady několik plastik s ladovskou tematikou.

Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny v Hrusicích je pobočkou Oblastního muzea Praha – východ Brandýs nad Labem–Stará Boleslav, které je příspěvkovou organizací Středočeského kraje. Od 21. března bude otevřen vždy od středy do neděle, konkrétně od 9 do 12 a od 12:30 do 16:30 hodin. V památníku se konají i výtvarné a lektorské programy, na které je nutné se předem objednat. Muzeum je připravuje na míru podle věku a individuálních potřeb účastníků. (sck)

 

Nejčtenější

Nepřehlédněte

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji