Do pracovní skupiny k prodeji AMO budou přizvány i odbory

vysoka pecNa Ministerstvu průmyslu a obchodu poprvé jednala společná pracovní skupina k prodeji ostravských hutí. Zástupci resortu a společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) se dohodli, že k některým jednáním přizvou odbory. Poprvé v pondělí 11. června. Po schválení akvizice ArcelorMittal Evropskou komisí nadále panuje shoda v tom, že je třeba najít nového seriózního vlastníka ostravských hutí a postupovat tak, aby výroba pokračovala a zůstala zachována pracovní místa.

Dle podmínek prodeje stanovených Evropskou komisí nastoupí do firmy ArcelorMittal Ostrava tzv. oddělený správce, který bude ostravské hutě řídit v průběhu prodejního procesu. Tak, aby se huť mimo jiné stala nezávislou na skupině ArcelorMittal. Jeho nástup se plánuje v horizontu dvou týdnů.

S odděleným správcem AMO se chci potkat co nejdříve. Budu po něm chtít, ať mi potvrdí dosavadní přísliby vedení AMO o transparentním a včasném informování státu o průběhu prodejního procesu včetně potencionálních zájemců o koupi a jejich dalších plánech s hutí,“ říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner

Další jednání pracovní skupiny včetně ministra Tomáše Hünera a nového odděleného správce AMO by se mělo uskutečnit do konce května. (mpo)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji