Bardejov a Bardejovské lázně lákají Poláky i Čechy

 

billboard oocr bardejov 20160823 v1 300x180Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ - Bardejov zaměřila své propagační aktivity na zvýšení návštěvnosti tohoto atraktivního regionu severovýchodního Slovenska i do Polska a České republiky. Zatímco v ČR se soustředila na PR kampaň hlavně na internetu, v Polsku jde o billboardovou kampaň. V blízkosti nejnavštěvovanějších polských lázní Krynica byly umístěny dva velkoplošné plakáty propagující nejatraktivnější lákadla regionu – Bardejovské lázně a město UNESCO Bardejov.

Vzhledem k blízkosti hranice s Polskem představují Poláci největší podíl zahraničních turistů navštěvujících Bardejov a jeho okolí. V tomto roce zaznamenala OOCR „ŠARIŠ“ - Bardejov nejvyšší návštěvnost za poslední roky nejen z řad domácích, ale i polských turistů. Meziročně se zvýšil i počet českých turistů. Informoval o tom její ředitel Ing. Radomír Jančošek.

„Polsko s jeho téměř 40 miliony obyvatel představuje nejvýznamnější zahraniční trh, ze kterého by severovýchod Slovenska mohl čerpat dlouhodobě. Navzdory nárůstu zájmu polských turistů v posledním období považujeme současné počty turistů z Polska za nedostatečné. Potenciál tohoto trhu je obrovský. Při dobré propagaci by se mohly počty návštěvníků z Polska znásobit. V současnosti převažuje návštěvní turistika, když si Poláci dělají do okolí Bardejova jednodenní výlety. Ubytovaní jsou však na polské straně, čímž zařízení cestovního ruchu na Slovensku přicházejí o tržby. Rezervy proto vidíme především v pobytové turistice a zvýšení počtu přenocování. Přitom i ceny ubytování jsou na Slovensku pro Poláky příznivější než například v Krynici, která je jedním z nejnavštěvovanějších a tím i nejdražších polských lázeňských měst. Doufáme, že i naše plakátová kampaň, která potrvá nejméně jeden rok, pomůže Poláky nasměrovat do Bardejova a jeho okolí. Čeští turisté objevují severovýchod Slovenska spíše individuálně, skupinově je lákají hlavně Bardejovské lázně,“ konstatoval R. Jančošek.

První z celoročních billboardů OOCR „ŠARIŠ“ - BARDEJOV byl osazen v obci FRYCOWA, směr Nowy Sacz - Krynica Zdroj, který tam bude umístěn do 1. 9. 2017. Zobrazuje Bardejovské lázně a je na něm napsáno 35 km od Krynica-Zdrój-Slowacja -Bardejov. Druhá realizace celoročního billboardu v Polsku je věnována městu Bardejov UNESCO. Billboard má nápis Světové dědictví Bardejov a je na něm náměstí Svatého Egídia v Bardějově. Osazen je od 20. září 2016 v obci Barcice ve směru Stary Sacz - Piwniczna, Mnisek, Muszyna.

„Obdobný billboard bude osazen i na Slovensku před městem Stará Ľubovňa u obce Hnízdne - Nestville, u silnice první třídy na hlavním silničním tahu, příjezdu do města od Kežmarku, Popradu, cca 15 km před hranicí s Polskem. V posledním období Hrad Stará Ľubovňa svými aktivitami zaznamenává značný nárůst turistů a návštěvníků, i takto bychom mohli zviditelnit náš region „ŠARIŠ“ - BARDEJOV. Termín plánovaného osazení billboadu „MĚSTO BARDEJOV s andělem“ je v období 1. 12. 2016 - 1. 12. 2017,“ řekl R. Jančošek.

„Šariš“ - Bardejov kromě billboardů v tomto roce propagovala a propaguje region i vydáním publikace Bardejov – Turistický průvodce, která je návštěvníkům k dispozici zdarma. Distribučními místy jsou zařízení jejích členů. Zakladateli jsou město Bardejov spolu s dalšími dvěma podnikatelskými subjekty – BARDEJOVSKÉ LÁZNĚ, a. s. a Adrián LOZÁK, s. r. o. OOCR „Šariš“ - Bardejov. Jejím cílem je zvýšit návštěvnost Bardejova a okolí prostřednictvím aktivní spolupráce členů a dalších subjektů v cestovním ruchu, zkvalitňováním marketingu, vzdělávání, propagace, rozšiřováním produktů a služeb. Tahákem turismu jsou dvě nejatraktivnější lokality horního Šariše – historické město Bardejov, které je zapsáno do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a jedny z nejkrásnějších a nejoblíbenějších lázní na Slovensku – Bardejovské lázně, a. s.

V aktuálním roce přispělo ke zvýšené návštěvnosti bardejovského regionu i několik dalších faktorů. Jednou z nich je spolupráce na slovenském i českém trhu s renomovanou PR agenturou PAPER LIFE. Bardejovské lázně zároveň upevnily svou pozici v lázeňství a kongresové turistice rozšířením kapacit o zrekonstruovaný čtyřhvězdičkový kongresový hotel Alexander a v srpnu slavnostně otevřely přestavěný historický hotel Alžbeta. V centru Bardejovských lázní, před střediskem obchodu a služeb, byla v červnu vytvořena i nová odpočinková a sportovní zóna určená pro nejmenší turisty a rodiny s dětmi se sportovním, zábavným a relaxačním hřištěm. V Bardejově se magnetem pro turistický ruch se stala i bronzová socha kata v životní velikosti na Radničním náměstí. Lákadlem je i bohatý kulturní program v lázních i městě Bardejov.

Město Bardejov a okolí jsou jedněmi z nejlepších míst pro trávení volného času. Právem se pyšní opakovanými prvenstvími v soutěži o Nejkrásnější město Slovenska. Návštěvníci zde mohou obdivovat Radniční náměstí s nádhernými gotickými měšťanskými domy, bazilikou minor Sv. Egidia, s bývalou Městskou radnicí – první stavbou renesance na území Slovenska, v níž je umístěna expozice Šarišského muzea. Oblíbená je i Lesnická naučná stezka ČIERNA MLÁKA v Bardejovských lázních a tamní Skanzen – Muzeum lidové architektury. Bardejov a okolí jsou ideální destinací pro strávení rodinné dovolené, či výletu. Příjemným cílem výletů je i agroturistické zařízení v Stebnícké Huti Sluneční Majer a Zborov. Z Bardejovských lázní přes Zborovský hrad je vybudována okružní naučná stezka. Zajímavou architektonickou památkou Zborova je i Rákocziova kaple z roku 1640 v kostele sv. Markéty, vojenský hřbitov z 1. sv. války, památník z 1. sv. války věnovaný 28. pražskému pluku a vojenský hřbitov z 2. sv. války.

Pro české turisty je zvlášť zajímavý památník z 1. sv. války věnovaný 28. pražskému pluku. Na památku působení České družiny, z iniciativy Kruhu starodružiníků, s podporou pražského Památníku odboje a Místního osvětového sboru v Zborově 29. června 1928 slavnostně odhalili památník této jednotce. Dílo akad. arch. Viléma Kvasničky (1885 – 1969), bývalého československého legionáře v Rusku, je vytvořeno z hořického pískovce. Tvoří ho soklová část s odsazenou hladkou římsou, na kterou dosedá pětipólová část se dvěma textovými (na památku vítězného vstupu České družiny na půdu Československa v době Světové války v únoru 1915 a Památce Jana Šípka, dobrovolce II. Roty 1. pluku) a dvěma plastickými poli (vytesaný dvojkříž na trojvrší a nad ním bronzový státní znak Československé republiky).

Více je na: www.bardejov.sk, www.kupele-bj.sk

PR

Středočeský kraj

sck

Hejtman: Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)
Krajské město: Praha
Rozloha: 11014 km2
Počet obyvatel: 1287277
Hustota zalidnění: 116 obyvatel/km2
NUTS: Střední Čechy
Radní: Gabriel Kovács (ANO), Martin Kupka (ODS), Martin Macháček (STAN), Daniel Marek (TOP 09), Věslav Michalik (STAN), Jaroslava Němcová (ANO), František Petrtýl (ANO), Vít Rakušan (STAN), Jan Skopeček (ODS), Ivo Šanc (STAN)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 26
Počet členů rady: 10
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji