Hradec Králové: popatnácté vyvěsíme tibetskou vlajku

hk tibetPřed královéhradeckou radnicí bude v neděli 10. března 2019 viset vlajka Tibetu. Město se již popatnácté připojí k symbolické kampani Vlajka pro Tibet. S vyvěšením vlajky včera vyslovili souhlas radní města.

Celosvětová kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem připomenout potlačení protičínského povstání v hlavním městě Tibetu Lhase, po němž odešel do exilu nejvyšší představitel Tibetu, čtrnáctý dalajláma. „Naše město se tak symbolicky připojuje ke kampani jako k památce obětem povstání, které v Tibetu v roce 1959 potlačili čínští vojáci,“ říká Alexandr Hrabálek, primátor města. (mmhk)

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji