Zatím vede Liberecký kraj

odm kv 2020Dalším dnem pokračuje nabitý program Olympiády dětí a mládeže, kterou letos v zimní variantě hostí Karlovarský kraj. Výpravy mladých sportovců ze všech regionů republiky bojují o medaile. Jak na tom aktuálně jsou?

 

Prozatím nejlépe si vede Liberecký kraj, který obhajuje prvenství z předchozí zimní olympiády, která se konala v Pardubickém kraji v roce 2018. Výprava ze severu Čech zatím získala pět zlatých, devět stříbrných a devět bronzových medailí, což představuje zisk 183 bodů. Pouze s jednobodovým odstupem druhý je Moravskoslezský kraj, jehož sportovci získali osm zlatých, šest stříbrných a sedm bronzových medailí. Prozatímní třetí místo v pořadí krajů patří výpravě z Jihomoravského kraje, který má 180 bodů při zisku šesti zlatých, sedmi stříbrných a šesti bronzových medailí.

Následují kraje Královéhradecký, Středočeský, Jihočeský, Pardubický, Karlovarský, Hlavní město Praha, Ústecký, Kraj Vysočina a Plzeňský.

Pořadí krajů zatím uzavírá na předposledním místě Zlínský kraj, jehož sportovci získali tři stříbrné medaile, na posledním místě je Olomoucký kraj. Jeho reprezentanti zatím byli jednou pro stříbrnou medaili a jednou pro bronzovou. (red); foto: odm.olympic.cz

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji