Více než 300 milionů korun na podporu bydlení

hands 2066551 1280Nové komunitní domy pro seniory, pečovatelské byty nebo dotační titul bytové domy bez bariér. Na tyto projekty jsou určeny finance z výzvy programu Podpora bydlení, kterou právě vyhlásila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Připraveno je více než 300 milionů korun. Ukončení podávání žádostí o dotaci je 5. ledna 2018.

 

Zejména našim seniorům a hendikepovaným spoluobčanům musíme pomáhat. Vyhlašuji proto i tento rok program na podporu bydlení s alokací více než 300 milionů korun. Zaměřuje se především na podporované byty, přičemž z toho je 60 milionů korun připraveno pro projekty bytových domů bez bariér,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Díky dotaci vzniknou podporované byty na celém území České republiky. Sloužit budou k poskytování sociálního bydlení pro osoby v ekonomicky neaktivním věku – seniory a pro osoby, které mají ztížený přístup k bydlení v důsledku jejich nepříznivé sociální situace způsobenou věkem nebo zdravotním stavem. V případě komunitních domů pro seniory je možné získat nájemní smlouvu i v průběhu části ekonomicky aktivního života, protože věkový limit je snížen na 60 let.

Cílem podpory podprogramu Bytové domy bez bariér je pak zkvalitnění bytu odstraněním bariér při vstupu do domu a do výtahu a výstavbou výtahů v domech, které jím nejsou a nebyly vybaveny a u kterých jsou k tomu stavebně technické předpoklady.

K vyhlášené výzvě se budou v termínu 12. a 14. prosince 2017 konat v prostorách AVI (Akademie veřejného investování v budově Ministerstva pro místní rozvoj) bezplatné semináře pro žadatele. (mmr)

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2022 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji